1. Lig Voleybolda Fikstür Belli Oldu

Voleybol Erkekler 1. Ligi ve Sigorta Shop Kadınlar Voleybol 1. Ligi’nin 2021-2022 sezonu fikstür kurası Türkiye Voleybol Federasyon’nun canlı yayını ile çekildi.

Türkiye Voleybol Federasyonu’nun YouTube kanalı üstünden canlı yayınladığı Erkekler Voleybol 1. Ligi ve Sigorta Shop Kadınlar Voleybol 1. Ligi kura çekimleri federasyonun merkezi olan Ankara’da gerçekleştirildi.

Türkiye Voleybol Federasyonu Liglerden Sorumlu Asbaşkanı Ahmet Göksü ve Lig İşleri Danışmanı Recep Nurtanış’ın gerçekleştirdiği kura çekimi 11 Ağustos 2021 tarihinde yapıldı. TVF Liglerden Sorumlu Asbaşkanı Ahmet Göksu, kura çekiminden önce yaptığı konuşmasında 2021 – 2022 sezonunda oynayacak tüm takımlara başarılar diledi ve hayırlı ve sağlıklı bir sezon geçirmelerini temenni etti.

9 Ekim – 18 Aralık 2021 tarihleri arasında Erkekler 1. Ligi A ve B gruplarının birinci devre karşılaşmaları oynanacak. Ligin ikinci devre karşılaşmaları ise 9 Ocak – 20 Mart 2022 tarihleri arasında gerçekleşecek.

10 Ekim – 19 Aralık 2021 tarihleri arasında oynanacak Sigorta Shop Kadınlar 1. Ligi A ve B grubu birinci devre maçlarını ise 8 Ocak – 19 Mart 2022 tarihleri arasında oynanacak ikinci devre maçları takip edecek.

Erkekler 1. Lig A Grubu 1. hafta maçları:

Alanya Belediyespor- Saint Joseph

Ürgüp Spor- İstanbul Büyükşehir Belediyespor

Milas Belediyespor- Kütahya Belediyespor

Bigadiç Belediyespor-Jeopark Kula Belediyespor

Konya Büyükşehir Belediyespor- Aydın Büyükşehir Belediyespor

Hekimoğlu GCT Bursa Vol. İHT- Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kağıt Spor

Erkekler 1. Lig B Grubu 1. hafta maçları:

Malatya Büyükkşehir Belediyespor- TED Ankara Kolejliler

Develi Belediyespor- Maliye İhtisas

Melikgazi Belediyespor-Şanlıurfa Büyükşehir Belediyespor

Haliliye Belediyespor- TÜRŞAD

Akkuş Belediyespor- Erzin Yeşilkent Spor

Hatay Spor- Niksar Belediyespor

Sigorta Shop Kadınlar 1. Ligi A Grubu 1. hafta maçları:

Beşiktaş- İsytanbul Büyükşehir Belediyespor

Sivrihisar-Mihalıççık

Göztepe-Sakarya Voleybol

Fenerbahçe Terrazzo-Karşıyaka

Edremit Belediye Altınoluk- Çanakkale Belediyespor

Fethiye Bahçeşehir Koleji-Muratpaşa Belediyespor

Sigorta Shop Kadınlar 1. Ligi B Grubu 1. hafta maçları:

Mersin Büyükşehir Belediyespor-Bahçelievler Belediyespor

İlbank-Çukurova Belediyespor

Büyükçekmece Vol. Akd- OSB Teknik Koleji

Numune Gençlik-Adam Voleybol

TED Ankara Kolejliler-Merinos

Kalecik Belediyespor- Vakıfbank