15. HAFTANIN AÇILIŞ MAÇINDA KAZANAN YOK BEŞİKTAŞ 1 PUAN ALDI

Süper lig de 15. Haftanın açılış maçında siyah beyazlı takım Beşiktaş bu hafta Kasımpaşa’ nın konuğu oldu.

Zorlu karşılaşmada kara kartal 12’ dakikada Can Bozdoğan ‘ın Jeneriklik golü ile öne geçen Beşiktaş karşılaşmada üstünlüğünü koruyamadılar. Ev sahibi ekip Kasımpaşa ‘da 82’ dakikada Umut Bozok’ un golü ile beraberliği getirdiği karşılaşmada kazanan taraf çıkmadı.

Karşılaşma sonun da Kasımpaşa 11 puana ulaşırken konuk ekip Beşiktaş ise 21 puana çıkan takım lider Trabzonspor ‘ un 15 puan gerisinde kalarak şampiyonluk yarışından uzaklaşmış durumdalar.

BEŞİKTAŞ ÜSTÜNLÜĞÜNÜ KORUYAMADI

Siyah beyazlı takım Beşiktaş zorlu karşılaşma öncesinde süper lig de üst üste çıktığı 4 karşılaşmayı da kaybeden takım Kasımpaşa maçı ile çıkışa geçmek istedikleri mücadele de lider ile puan farkının açılmasını önleyemediler.

Beşiktaş takımın da kadroya bakılınca M. Pjanic yerine genç oyuncu Can Bozdoğan oynayınca oyunun içinde değişiklikler geçen sezonu hatırlattı. Oyunun merkezi geçen sezonki gibi sağ çizgiye R. Ghezzal ‘ın olduğu alana kaydı ki bu da faydalı oldu. Bir diğer değişiklik ise Can’ın ön alandaki haraketliliği istekli oyunu da golü getirdi. Gol pozisyonunu yaratan genç oyuncu hücumda M. Batshuayi ile iyi bir geçiş yakaladı.

Uzun süredir de formadan uzak kalan Rıdvan Yılmaz 6 haftadır yok ki bu çok uzun bir zaman ki genç oyuncu özellikle kendi yarı sahasında ki oyunun da özgüven eksikliği olan oyuncu için bu çok normal olsa da yeniden güvenini kazanması için oyun içinde sürekliliği şart.

Siyah beyazlı takım da günün iyilerinden birisi olan R. Ghezzal oyundan çıktığında 17 de 11 ikili mücadele de üstünlük sağlayan oyuncu 3’ de pas arası vermişti ki en önemlisi de 4 /4 top kapma ile oynadı. Oyundan çıkarken de aslında temposu gayet yerindeydi. Özellikle ilk yarıda baya inisiyatif de alan tecrübeli oyuncu geçen sezon ki oyununu göstermeye çalıştı.

KASIMPAŞA PES ETMEDİĞİ KARŞILAŞMADAN PUANI KAPTI

Ev sahibi ekip süper lig de oyun olarak bakınca bulundukları yeri hak etmeyen takımlardan birisi olduğu kesin.

İlk yarıda rakibine oran ile daha donuk olarak başlayan ev sahibinde mücadelenin ikinci yarısında iyi bir reaksiyon ortaya koyan Kasımpaşa da Yusuf Erdoğan ve Umut Bozok ikilisi ile yakaladıkları pozisyonları değerlendirmekte zorlandılar.

Net goller kaçıran Umut Bozok neyse ki beraberlik golünü getiren oyuncu takımına 1 puanı da kazandırsa da gol deR. Donk ‘un verdiği pas neredeyse golün yarısıydı diye biliriz.

Kasımpaşa için süper lig aslında daha yeni başlıyor diye biliriz. Lig de geride kalan 15 hafta sonunda sadece 2 galibiyeti bulunan takım bu güçlü istekli oyunları ile devam etmeleri halinde kısa süre de sonuçlarını alacaklardır.