2022 Dünya Kupası Elemeleri Heyecanı Kaldığı Yerden Devam Ediyor

2022 yılında Katar’da düzenlenecek olan Dünya Kupası’na artık sayılı günler kaldı. Bilindiği üzere Dünya’nın bu en pretijli organizasyonunda toplamda 32 takım kupayı müzesine götürmek için müadele edecek.

Öte yandan 2022 Dünya Kupası Elemeleri’nin Avrupa ayağı 16 Kasım günü oynanan maçlar ile tamamlandı. Alınan sonular neticesinde Sırbistan, İspanya, İsviçre, Fransa, Belçika, Danimarka, Hollanda, Hırvatistan, İngiltere ve Almanya gibi takımlar, 2022 Dünya Kupası’na doğrudan katılmaya hak kazanan takımlar oldular.

Diğer yandan gruplarında ikinci olan Türkiye, Portekiz, İsveç, İtalya, Galler, İskoçya, Rusya, Polonya, Kuzey Makedonya, Ukrayna, Avusturya ve Çekya gibi takımlar ise 2022 Dünya Kupası’na katılabilmek için kendi aralarında play-off oynayacaklar.

2022 Dünya Kupası Öncesinde Oynanacak Olan Play-Off’ların Detayları

2022 Dünya Kupası heyecanı yavaş yavaş başladı. Bu büyük organizasyonun başlamasına az bir süre kala ise takımlar arasında play-off heyecanı yaşanacak.

Bilindiği üzere elemelerde gruplarını ikinci sırada tamamlayan takımlar 2022 Dünya Kupası’na katılabilmek için kıyasıya bir mücadelenin içerisine girecekler. Bu doğrultuda ilk olarak play-off kuraları çekilecek. Bu kuraların çekiliş tarihi ise FIFA tarafından elemele maçlarından 10 gün sonra yani 26 Kasım Cuma 2021 olarak belirlendi.

Bu kritik kuranın çekimi TSİ 19:00’da olacak. Her zaman ki gibi bu büyük önem arz eden play-off kuralarının çekim yeri ise İsviçre’nin Zürich kentinde yer alan FIFA merkezi olacak. A Milli Futbol Takımı’mızın da yer alacağı bu önemki kura hem FIFA’nın resmi internet sitesinden hem de bazı televizyon kanallarında canlı olarak takip edilebilecek.

2022 Dünya Kupası’nda Türkiye’nin Son Durumu

2022 Dünya Kupası Eleme maçlarının ardından play-off maçları başlayacak. Bunun için önümüzdeki günlerde kritik bir kura çekimi yapılacak. Bu kura çekimlerinin tamamlanmasının ardından ise play-off maçları 24 – 25 Mart tarihlerinde başlayacak.

İlk olarak yarı final turunda takımlar mücadele edecek. Daha sonra 28 – 29 Mart tarihlerinde ise play-off’larda final heyecanı yaşanacak. 2022 yılının Mart ayının sonlarına gelindiği üzere 2022 Dünya Kupası’na katılmak için mücadele eden Avrupa ülkelerinin son durumu belli olmuş olacak.

Bilindiği üzere A Milli Futbol Takımı’mız da bu play-off heyecanını yaşayacak. 2022 Dünya Kupası Elemeleri’nde G Grubu’nda mücadele eden Türkiye, kendi grubunda Hollanda, Norveç, Karadağ, Letonya ve Cebelitarık gibi takımlar ile mücadele etti.

Takımlar arasında oynanan 10 maç sonuncunda Türkiye, 6 galibiyet, 3 beraberlik ve 1 mağlubiyet alarak lider Hollanda’nın ardından grubu ikinci sırada tamamladı.

Play-off maçlarında 2022 Dünya Kupası’na katılabilmek için sahaya çıkacak olan A Milli Futbol Takımı’mızın rakipleri Portekiz, İsveç, İtalya, Galler, İskoçya, Rusya, Polonya, Kuzey Makedonya, Ukrayna, Avusturya ve Çekya gibi takımlardan biri ve birkaçı olacak.