2022 DÜNYA KUPASI MAÇ TARİHLERİ VE GRUPLAR BELLİ OLDU

2022 Dünya Kupası Avrupa elemelerinde gruplar ve maç tarihleri belli oldu. Dün online bir şekilde kura usulü gerçekleştirilen seçimlerde tüm ülkeler heyecanla dün çekilen kura sonuçlarını bekledi. Nefesler tutuldu ve hangi ülkeler kimle karşı karşıya oynayacak hangi ülkeler ne zaman karşı karşıya gelecek ve tabii ki de grupların dağılımı nasıl olacak herkes bu soruların cevaplarını bekledi dün.

2022 Dünya Kupası elemelerinde yer alacak olan 10 ekip belli oldu. Ülkelerin yer alacağı ekipler ve ekiplerde bulunan ülkeler belirlenirken A Milli Takım’ın, 2022 Dünya Kupası elemelerinde karşılaşacağı rakipleri de belli oldu.

Ay yıldızlı takım, Avrupa elemelerinde G Grubu’nda Hollanda, Norveç, Karadağ, Letonya ve Cebelitarık ile birlikte yer alacak.

İşte 2022 Dünya Kupası Elemelerindeki tüm eşleşmeler;

A Grubu; Portekiz, Sırbistan, İrlanda Cumhuriyeti, Lüksemburg, Azerbaycan

B Grubu; İspanya, İsveç, Yunanistan, Gürcistan, Kosova

C Grubu; İtalya, İsviçre, Kuzey İrlanda, Bulgaristan, Litvanya

D Grubu; Fransa, Ukrayna , Finlandiya, Bosna Hersek, Kazakistan

E Grubu; Belçika, Galler, Çek Cumhuriyeti, Belarus, Estonya

F Grubu; Danimarka, Avusturya , İskoçya, İsrail, Faroe Adaları, Moldova

G Grubu; Hollanda, TÜRKİYE, Norveç, Karadağ, Letonya, Cebelitarık

H Grubu; Hırvatistan, Slovakya, Rusya, Slovenya, Güney Kıbrıs Rum Kesimi, Malta

I Grubu; İngiltere, Polonya, Macaristan, Arnavutluk, Andorra, San Marino

J Grubu; Almanya, Romanya, İzlanda, Kuzey Makedonya, Ermenistan, Lichtenstein

ŞENOL GÜNEŞ’TEN AÇIKLAMALAR

Milli Takımın Dünya Kupası rakipleri ve grubu dün akşam çekilen kura ile belli oldu. Açıklanan rakiplerle beraber herkesin aklında birtakım sorular, endişeler ve meraklar doğdu. Bu kura sonuçlarına bir açıklama da Şenol Güneş’ten geldi. Şenol Güneş TRT Spor!a bağlanarak G Grubu hakkında, Türkiye’nin rakipleri hakkında ve genel olarak Dünya Kupası hakkında açıklamalarda bulundu.

Şenol Güneş, “Kura bir şans işi. Hayırlı olsun. Uzun zamandır katılamadığımız Dünya Kupası’na katılmak için olağanüstü çalışmak gerekiyor. Bu takımların hepsi güçlü.” diye konuştu.

“Cebelitarık ile daha önce hiç karşılaşmadık. Letonya’ya 2004 Avrupa Şampiyonası öncesi kaybetmiştik. Çekişeceğimiz takımlar kağıt üzerinde Hollanda ile Norveç görünüyor. Önemli olan bütün maçları kazanmak için sahaya çıkmak. Biz de öyle yapacağız. Hedefimiz Dünya Kupası’na katılmak. Hollanda ile daha önce oynayıp kazanmıştık ama güçlü bir takım. Norveç’in güçlü oyuncuları var.”

Her gruptan bir lider takım çıkacak ve o lider takımlar, 10 takım Dünya Kupası’nda yarışmaya hak kazanacaklar. Nefesler tutuldu ve tüm dünya grup maçlarının sonuçlarını izlemeyi merakla bekliyor.