2023 Şampiyonlar Ligi İstanbul’da

UEFA Yönetim Kurulu’ndan Şampiyonlar Ligi ile ilgili son dakika haberleri geldi. 2023 UEFA Şampiyonlar Ligi Finali’nin İstanbul’da yapılacağı kesinlik kazandı. Ayrıca 2021 – 2022 ve 2022 – 2023 sezonlarının da UEFA ön gösterim etkinliklerinin İstanbul’da yapılacağına karar verildi. Konu ile ilgili Türkiye Futbol Federasyonu aynı açıklamayı yaparak İstanbul’da Şampiyonlar Ligi’nin ve etkinliklerin olacağını doğruladı. Bu sayede İstanbul, bir bakıma Türkiye’ye duyulan güvenin simgesi haline gelmiş oldu.

İstanbul, Türkiye’ye Duyulan Güvenin Simgesi Oldu

2023 UEFA Şampiyonlar Ligi finali, İstanbul Atatürk Olimpiyat Stadyumu’nda oynanacak. Cumhuriyetin 100. kuruluş yıl dönümü olan 2023 yılında İstanbul Atatürk Olimpiyat Stadyumu’nun ev sahipliğinde gerçekleşecek olan 2023 UEFA Şampiyonlar Ligi finali, şimdiden futbol taraftarlarının ve sporseverlerin gündemine düştü. Aslında Covid sebebiyle Şampiyonlar Ligi hem 2020 hem de 2021’de gerçekleşememişti. 2020 ve 2021 Şampiyonlar Ligi finali yapılması planlansa da pandemi sebebiyle Atatürk Stadyumu’nda gerçekleşmemişti.

İstanbul Atatürk Olimpiyat Stadyumu’nda gerçekleşecek diğer önemli futbol aktiviteleri şunlardır: Avrupa Konferans Ligi grup aşaması kura çekimleri, futbol ödül törenleri, 2021 – 2022 futbol gala etkinlikleri, Avrupa Ligi, 2023 Şampiyonlar Ligi. İstanbul’da gerçekleşecek futbol etkinlikleri, futbol severler için şimdiden spor camiasına bomba haber olarak düştü. İstanbul’un seçilmesi Türkiye’yi gururlandıran bir olay ve İstanbul için bu haberler oldukça önemli. İstanbul’un ev sahipliğini yapacağı önemli futbol etkinlikleri için futbol severler şimdiden gün saymaya başladı.

Şampiyonlar Ligi Son Dakika

Kararın açıklanmasının ardından, Şampiyonlar Liginin İstanbul’da gerçekleşeceği haberi Türkiye’yi oldukça sevindirdi ve gururlandırdı. Ülkemiz aynı zamanda bu olayla uluslararası organizasyon düzenleme konusunda da gayet iyi olduğunu gösterdi. Kulüp düzeyindeki bazı turnuvalar, final maçlarının oynanacağı yerleri de UEFA Yönetim Kurulu ayrıca belirledi. 2024 Avrupa Ligi Finali İrlanda’nın başkenti Dublin’de, 2024 UEFA Kadınlar Şampiyonlar Ligi finali ve 2025 UEFA Avrupa Ligi finali ise Bilbao’da yapılacak. Türkiye için gurur vesilesi olan bu haberler, futbol dünyasında yankı uyandırdı. Şampiyonlar Ligi ve diğer etkinlikler için İstanbul, şimdiden gün sayıyor ve heyecandan yerinden duramıyor.