38. HAFTADA ELEME POTASINDA MÜCADELE

Bence süper Lig’in 38. haftasında bugün, 28 Nisan Çarşamba günü saat 16:00’da eleme potasında oldukça önemli bir maç oynanacak. Her iki takımda tehlike bölgesinde yer aldığı için bu maç her iki takım için önemli.

KAYSERİSPOR ELEME POTASINDA

Ev sahibi takım Kayseri 19. sırada yer alıyor. Hes Kablo Kayserispor bugün, 28 Nisan Çarşamba günü saat 16:00’da kendi evinde oynanacak olan maçı kazanırsa tehlike bölgesinden, eleme potasından uzaklaşıyor. 35 puanla 19. sırada yer alan Kayserispor bu maçı kazanırsa 38 puanla yükselecek ve 38 puanla 16. sıraya yani tehlike bölgesinden uzaklaşmış olacak.

Oldukça iyi bir yükseliş yakalayabilecek olan Kayserispor bu avantajı kaybetmek istemiyor. Yeni bir teknik direktör ile anlaşan Kayserispor taze teknik direktörleri ile ilk maça çıkacak. Yalçın Koşukavak ile anlaşan Kayserispor yönetimi bu maçı kazanmak istiyor. Teknik direktörlerine hoş geldin demek için Denizbank karşısında galibiyet elde etmek isteyen Kayserispor duymak için tüm hazırlıklarını tamamladı.

DENİZLİSPOR ELEME POTASINDA

Konuk takım Denizlispor rakibi Kayserispor gibi eleme potasında yer alıyor. Eleme potasında ve tehlike bölgesini oldukça ilgilendiren bu maç Kayserispor’un ev sahipliğinde oynanacak. Denizlispor bu maçı kazanırsa tehlike bölgesinden ve eleme potasında uzaklaşamayacak olsa da en azından bir adım atmış ve yukarıya tırmanmış olacak.

28 puanla 21. sırada, son sırada yer alan Denizlispor takımı bu maçı kazanmak istiyor. Son olarak Sivasspor ile karşı karşıya gelen Denizlispor berabere kaldı. Sivasspor karşısında aldığı bir puanla en sekiz puana ulaşan Denizlispor’a artık beraberlik sonuçları da yaramıyor. Denizlispor bugün aynı zamanda eski teknik direktörüne karşı oynayacak. Yalçın Koşukavak Kayserispor’un yeni teknik direktörü. Denizlispor takımı eski teknik direktörüne karşı oynayıp bu maçı kazanmak istiyor.

MAÇIN MUHTEMEL İLK 11’LERİ

HES Kablo Kayserispor: Doğan, Kvrzic, Paz, Kolovetsios, Aziz Behich, Lennon, Avramovski, Attamah, Henrique, Alibec, İlhan Parlak

Yukatel Denizlispor: Cenk, Özer, Fabiano, Oğuz, Ben Mohamed, Kubilay, Mesanovic, Diskerud, Murawski, Sagal, Rodallega

MAÇ NEREDE VE SAAT KAÇTA

Süper toto süper Lig’in 38. haftasında eleme potasında yer alan iki takımı ilgilendiren çok önemli bir maç oynanacak. Kayserispor ve Denizlispor arasında oynanacak olan bu karşılaşma alt sıralara, eleme potasında yakından ilgilendiriyor. Maç bugün, 28 Nisan Çarşamba günü saat 16:00’da başlayacak. Maçın hakemi Özgür Yankaya olacak. Karşılaşmayı canlı olarak beIN Sports üzerinden izleyebilirsiniz.