60 YAŞINDA ARAMIZDAN AYRILDI. MARADONA YALNIZ ÖLDÜ

Futbol Efsanesi, Diego Armando Maradona 25 Kasım’da aramızdan ayrıldı. Tigre’de ki evinde uykusu sırasında geçirdiği kalp krizi nedeniyle hayatını kaybeden Arjantinli Efsane Maradona 2 hafta öncesinde beyninde oluşan pıhtı nedeniyle beyin ameliyatı geçirmişti. Buna rağmen yakınlarından kimse Maradona’nın yanında değildi. 60 yaşına giren Maradona’nın ön otopsi sonucu doğrultusunda kronik kalp yetmezliği dolayısıyla akut akciğer ödemi geçirdiği belirtildi.

MARADONA’NIN SEVGİYE İHTİYACI VARDI

Dünya futbolunun efsanesi Maradona’nın avukatı aynı zamanda da yakın arkadaşlarından biri olan  Angelo Pisani, Arjantin’de ki evinde Maradona’nın aramızdan ayrıldığı sırada yaşadıklarına büyük tepki gösterdi. Maradona için büyük öneme taşıyan davalarda baş gösteren Pisani, zamanında Maradona’nın vergi kaçırma dolayısıyla yapılan suçlamalardan aklanmasını sağlamış ve Maradona İtalya’ya özgürce dönüş yapabilmişti. Maradona’nın ölümünden dolayı büyük bir üzüntü silsilesine kapılan Pisani, aynı zamanda da çok öfkeliydi.

MailOnline ile yaptığı röportaj sırasında yaptığı açıklamada Pisani: “Arjantin basınından öğrendiğimiz kadarıyla tek başına öldü. Geçirdiği ameliyattan sonra ailesinin varlığı, şefkati olmadan tek başına yatması inanılmaz bir şey” ifadelerini belirtti. Maradona’nın sağlığının iyi olmadığının bilindiği bu dönemde ailesinin yanında olmayışına öfke duyan Pisani; “Napoli’de olsa evinde yalnız başına ölmezdi. Tıbbi yardımlar konusundaki gecikmeler tespit edilecektir ama o akşam kimsenin onun yanında olmaması kabul edilemez.

Herkes bana Maradona’nın yalnız başına olduğunu söylüyor. Bu, saçmalık! Birkaç gün önce kritik bir beyin ameliyatı geçirmiş ve sevgiye ihtiyacı vardı. Oğlu Diego Junior, Covid olmasaydı yanında olacaktı. Yanında olup ona şefkat ve sevgi gösterecekti. Babasının nasıl öldüğünü bilmeli. Açıklığa kavuşturmalıyız. O, babasını çok sevdi ve şimdi acı çekiyor” açıklamasında bulundu.

NAPOLİ’DE DAHA ÇOK İLGİ GÖRÜRDÜ

Maradona‘nın Arjantin’de değil Napoli’de olsaydı çok daha fazla ilgilineceğini düşünen Pisani, “Diego, tek başına öldü ve hayatını nasıl kaybettiği hala net değil. Napoli’de gerçek arkadaşları vardı. Evinin dışındaki taraftarlar nöbet tutup dua ederlerdi.

İtalya’da ve Napoli’de tedavi görmeyi seçmiş olsaydı kendisine yakın herkes onunla birlikte olurlardı. 2.8 milyonluk bir şehir, Diego’nun tüm vatanından daha büyük sevgi gösterdi. Napoli, Diego’nun mutlu olduğu tek şehirdi” ifadelerini kullandı.