A MİLLİ FUTBOL TAKIMI KATAR’A GİTMEK İSTİYOR

2022 Katar Dünya Kupası Elemeleri G Grubu’nda mücadele eden A Milli Futbol Takımımız gruplarda ki son karşılaşmalar öncesinde 18 puan ile 2. Sıraya yerleşen A Milli Futbol takımımız Play – off’ a kalma konusunda büyük avantaj elde ettiler.

G Grubun da ki son karşılaşmamız da İstanbul’ da Cebelitarık karşısında 6 – 0 ‘lık skor ile sahadan galibiyet alarak ayrılan A Milli Futbol Takımımız grubunda ikinci sıraya yerleştiler.

Son karşılaşmalar da grupta lider olan Hollanda son karşılaşmasında Karadağ deplasmanın da berabere kalırken Play – off‘ a kalmamız için gruptaki en büyük rakibimiz olan Norveç ‘e Letonya’ deplasmanında golsüz berabere kalması A Milli Futbol takımımızın önünü açmış oldu.

A Milli Futbol takımımız büyük avantaj elde ettiği grubunda son karşılaşmasında Karadağ karşısında deplasmanda Play – off’ a katılma şansını devem ettire bilmesi için sahadan galip olarak ayrılmak istiyorlar.

PLAY – OFF’DA RAKİPLER GÜÇLÜ OLACAK

A Milli Futbol takımımız 2022 Katar Dünya Kupası Elemelerinde grubundan ikinci olarak çıkarak Play – Off’ a kalmak istiyorlar.

Play – Off ‘da ise kalmamız halinde 10 grup ‘da grubunu ikinci sırada tamamlayan takımlar ile beraber Ulusal Liginden gelecek olan 2 takım ile çekilecek kura sonrasında 12 takım 2022 Katar Dünya Kupasına gide bilmek için karşı karşıya gelecekler.

2022 yılında Mart ayında 24 – 25 ve 28 – 29 tarihlerinde karşı karşıya gelecek olan takımlar dan ilk 6 sı Play – Off turunu geçmesi halinde kendi arasında bir kez daha karşı kaşıya gelecek olan takımlar dan 3 ‘ü sadece 2022 Katar Dünya Kupasına katılma hakkı kazanacaklar.

KARADAĞ İLE GRUPTA ÖNEMLİ KARŞILAŞMA

A Milli Futbol takımımız 2022 Katar Dünya Kupası Elemelerinde grubundan son karşılaşmasında deplasmanda Karadağ ile karşı karşıya gelecekler.

G Grubunda 4. Sırada yer alan Balkan ülkesi Karadağ 12 puanda yer alıyorlar. Gruplara iyi başlayan Karadağ ilk iki maçında Letonya ve Cebelitarık ile karşı karşıya gelen Karadağ sahadan 3 puan ile ayrılırken sonrasında Cebelitarık deplasmanına kadar maç kazanamadılar.

Grupta ki son karşılaşmalarında ise grubun lideri Hollanda ile kendi sahasında karşı karşıya gelen balkan ülkesi Karadağ karşılaşmadan 2 – 2 beraberlik ile güçlü rakibinden 1 puanı almışlardı.

A Milli Futbol takımımız Karadağ ile daha önce 3 kez karşı karşıya geldiler. 2016 yılında bir hazırlık karşılaşmasında buluşan iki takım A Milli takımımızın 1 – 0 üstünlüğü ile Mehmet Topal ‘ın golünde sahadan galip olarak ayrılmışlardı.

İkinci karşılaşmamız da ise 2018 yılında özel karşılaşmada 2 – 0 öne geçem A milli Futbol takımımız üstünlüğünü koruyamadı ve 2-2 berabere kaldı. Bu yıl ise grubumuz da ilk karşılaşmada İstanbul’ da 2 – 0 öne geçmemize rağmen yine rakip Karadağ ‘ın iki golüne engel olamayarak sahadan 2 – 2 beraberlik ile ayrılmıştık.

Grubumuz da ki son karşılaşmanın hakemi ise belli olmuş durumda. Almanya’dan Daniel Siebert yöneteceği zorlu karşılaşmada A Milli Futbol takımımız sahadan 3 puan ile ayrılmak isteyecek.