A Milli Futbol Takımı’nda Covid-19 Alarmı

2022 FIFA Dünya Kupası Grup Elemeleri kapsamında Türkiye, sırasıyla 24 Mart Çarşamba günü kendi sahasnında Hollanda ile, 27 Mart Cumartesi günü deplasmanda Norveç ile ve 30 Mart Salı günü kendi sahasında Letonya ile karşı karşıya geldi. A Milli Futbol Takımı’mız bu karşılaşmalarda Hollanda’yı 4 – 2, Norveç’i ise 3 – 0 mağlup etmeyi başarırken Letonya ile 3 – 3 berabere kaldı. Öte yandan Türkiye’nin 2022 FIFA Dünya Kupası Grup Elemeleri kapsamında oynadığı bu  maçaın aday kadrosuna toplamda 28 futbolcu davet edildi.

Fakat daha sonra bu davet edilen futbolculara 4 oyuncu daha eklendi ve A Milli Futbol Takımı’mızın aday kadrosundaki futbolcu sayısı 32’ye ulaşmış oldu. Maçlardan önce ve maçlardan sonra rutin olarak yapılan yeni tip koronavirüs testleri neticesinde ise A Milli Futbol Takımı’mız da Covid-19 alarmı verildi. Düzenli olarak uygulanan testlerin sonuçlarına göre 8 futbolcunun testi pozisitf olarak açıklandı.

4 Futbolcunun Daha Koronavirüs Testi Pozitif Çıktı

2022 FIFA Dünya Kupası Grup Elemeleri kapsamında rakipleri ile karşı karşıya gelen A Milli Futbol Takımı’mızda yeni tip koronavirüs alarmı sürüyor. Türkiye’nin Letonya ile oynadığı maç öncesinde yapılan koronavirğs test sonuçları neticesinde 8 Milli futbolcunun test sonuçlarının pozistif çıktığı açıklanmıştı.

Bu nedenle Merih Demiral, İrfan Can Kahveci, Emre Kılınç, Nazım Sangare, Zeki Çelik, Kaan Ayhan, Cenk Tosun ve Dorukhan Toköz, Letonya maçı öncesinde A Milli Futbol Takımı’mızın kadrosunda çıkarılan futbolcular olmuştu. Letonya maçının ardından yapılan koronavirüs testlerinin sonuçlarına göre ise A Milli Futbol Takımı’mızda koronavirüse yakalanan futbolcularında sayısında artış olduğu öğrenildi. Daha önceden pozitif vaka sayısı 8 olan kadroya, 4 Milli futbolcumuzun daha eklendiği bilgisi geldi.

Henüz Türkiye’den Ayrılmadılar

2022 FIFA Dünya Kupası Grup Elemeleri kapsamında Hollanda, Norveç ve Letonya ile maçlarını oynayan . A Milli Futbol Takımı’mızda yapılan testler sonucunda yeni tip koronavirüse yakalanan futbolcu sayısı 12’ye yükseldi. Koronavirüs yakalanan Milli futbolcularımızdan yurt dışında oynayanlar hala Türkiye’de kalmakta ve oynadıkları ülkelere dönmek için beklemekteler. Riva’da bulunan Hasan Doğan Tesisleri’nde tedavileri sürmekte olan Milli futbolcularımızın, 1 hafta içerisinde Türkiye’den ayrılıp ülkelerine dönmeleri planlanıyor.