A Milli Kadın Basketbol Takımının Baş Antrenörü Ceyhun Yıldızoğlu İle Yollar Ayrıldı

Türkiye Basketbol Federasyonu, A Milli Kadın Basketbol Takımının baş antrenörü Ceyhun Yıldızoğlu ile yolların ayrıldığını açıkladı. Ceyhun Yıldızoğlu 2018 yılından beri Basketbol Kadın Milli Takımımızın baş antrenörlük görevini devam ettirmekteydi. Türkiye Basketbol Federasyonu’nun aldığı karar neticesinde kadın milli basketbol takımımızda 4 yıldır devam eden  Ceyhun Yıldızoğlu dönemi resmi olarak sona erdi.

Türkiye Basketbol Federasyonu Ceyhun Yıldızoğlu’na Teşekkür Dileklerini İletti

Türkiye Basketbol Federasyonu, A Milli Kadın Basketbol Takımında baş antrenör Ceyhun Yıldızoğlu ile yolların ayrıldığını duyurdu. Ceyhun Yıldızoğlu daha önce BOTAŞ, Mersin Büyükşehir Belediyesi ve Galatasaray gibi takımları çalıştırıyordu. Yıldızoğlu, 2018 yılında A Milli Kadın Basketbol  Takımının baş antrenörlük görevine getirildi. 2018 yılından bugüne dek A Milli Kadın Basketbol Takımının baş antrenörlük görevini devam ettiren Ceyhun Yıldızoğlu ile yollar resmen ayrıldı.  Konuya ilişkin yapılan açıklama ile Türkiye Basketbol Federasyonu, 2018 yılından itibaren A Kadın Milli Takımının baş antrenörlüğünü yapan Ceyhun Yıldızoğlu’na değerli katkılarından dolayı teşekkür edildiği bir basın açıklaması aracılığıyla kararını duyurdu. Ayrıca Ceyhun Yıldızoğlu’na Türk basketboluna antrenör olarak katkılarından dolayı teşekkür edilerek kendisinin bundan sonraki kariyeri için başarı ve iyi niyet dileklerinde bulunuldu.

Antrenör değişikliği yaşanan milli takımımızın hocalığı için farklı isimler Türkiye Basketbol Federasyonu tarafından değerlendirilecek. A Milli Kadın Basketbol  takımımız ise Ceyhun Yıldızoğlu önderliğinde bir süredir 2023 Avrupa Basketbol Şampiyonasına katılabilmek için elemelerdeki mücadelelerine devam ediyordu.  Potanın perileri gruptaki ilk maçını kazandı. Söz konusu şampiyonaya katılabilmek için Türkiye Kadın Milli Basketbol Takımımız, önümüzdeki aylarda 2’şer karşılaşma daha oynayacak. Oynanacak olan bu karşılaşmalara A Milli Kadın Basketbol takımımız yeni hocası ile çıkacak. A Milli Kadın Basketbol takımının söz konusu diğer iki maçı Kasım ve Şubat aylarında gerçekleşecek.

A Milli Kadın Basketbol Takımı’nda Yeniden Ekrem Memnun Dönemi

FIBA 2023 Kadınlar Avrupa Şampiyonası elemelerinde mücadele eden Kadın A Milli Takımının Ceyhun Yıldızoğlu’ndan boşalan baş antrenörlük koltuğuna Türkiye Basketbol Federasyonu tarafından Ekrem Memnun getirildi. Türkiye Basketbol Federasyonu tarafından yapılan açıklamada federasyon olarak Ekrem Memmun’a yeni görevinde başarı diledikleri şeklindeki ifadeleri ile kadın milli takımının yeni hocası ilan edildi.

Baş antrenörlük görevine getirilen Ekrem Memnun A Milli Kadın Basketbol Takımı baş antrenörlüğü görevine uzak değil. Ekrem Memnun daha önce 2015-2018 yılları arasında da A Milli Kadın Basketbol takımımızın baş antrenörlüğü görevini yürütmüştü. Bu görevi ile Ekrem Memnun, 2015 Kadınlar Avrupa Şampiyonası, 2016 Rio Olimpiyat Oyunları, 2017 Kadınlar Avrupa Basketbol Şampiyonası, 2017 Kadınlar Avrupa Basketbol Şampiyonası ile 2018 Kadınlar Dünya Kupası’nda potanın perilerinin başında bulunuyordu. Ekrem Memnun Kasım ve Şubat aylarında oynanacak karşılaşmalarda takımının başında yer alacak.