A Milli Takımda Sürpriz İsimler

Bayern Münih forması giyen Eyüp Aydın, A Milli Takım’a katılmak istediğini belirtti. 23 yaş altı takımda oynayan genç yetenek, Kırmızı Beyazlı ekibi milli takım tercihinde seçti. TFF Futbol Gelişim Direktörü Tolunay Kafkas, hususi olarak Almanya’ya giderek Eyüp Aydın’ı ikna etti.

17 yaşındaki sporcuya davet ulaştı. Milli maç arasında deneyimli futbolcunun daveti kabul ederek Türkiye’ye geleceği düşünülüyor.

Eyüp Aydın, profesyonel spor kariyerinin başında Almanya’da 16 ve 15 yaş altı takımlarında oynadı. Ön libero ve merkez orta saha olarak son derece başarılı olan genç yetenek, 2021 – 2022 sezonunda 18 müsabakada forma giydi. Ayrıca Mehmet Aydın ile de milli takım için irtibata geçildi.

A Milli Takımda Aday Oyuncu Değişikliği

Ay Yıldızlı ekibin aday kadrosunda yapılan değişiklik çok konuşuldu. Kırmızı Beyazlı takımın aday kadrosunda forma giyen Kenan Karaman yerine deneyimli sporcu Halil Dervişoğlu, ekibe dahil edildi. A Milli Takım teknik direktörü Stefan Kuntz, yeşil sahada kuvvetli bir ekip için kararını verdi.

Deneyimli çalıştırıcı, mutlak galibiyet parolası ile yola çıkmayı hedefliyor.

Kırmızı Beyazlı futbolcular, teknik adam Stefan Kuntzile birlikte yoğun bir idman programı ile hazırlanıyor.

Alex Teixeira Ay Yıldızlı Formayı Giymek İstiyor!

Kara Kartal’ın yetenekli futbolcusu Alex Teixeira, Türk Milli Takım’ında oynamayı istiyor. Brezilyalı sporcu, profesyonel kariyeri boyunca Çin ve Ukrayna milli takımlarına katılmak istemiş ancak işler istediği gibi gitmemişti.

Orta saha oyuncusu, Ay Yıldızlı forma için gereken şartları araştırıyor. Kendisine yardımcı olması için takım arkadaşlarından Josef de Souza’dan ve yöneticilerinden yardım isteyen Alex Teixeira, Kırmızı Beyazlı ekibe dahil olma konusunda son derece kararlı.

Beşiktaş, 2021 – 2022 sezonu öncesinde çok sayıda yıldız ismi kadrosuna dahil etti. Siyah Beyazlı yöneticilerin transferleri, Avrupa basınında da yer buldu. AlexTeixeira da Kartal’a gelen yetenekli oyuncular arasında bulunuyor.

Daha önce Ukrayna Milli Takımı’na gidecek olan 31 yaşındaki futbolcu, Premier Lig’e transfer olmayınca kararından dönmüştü. İlerleyen günlerde Brezilyalı sporcunun, A Milli Futbol Takım kadrosuna dahil olup olmayacağı belli olacak.