Aboubakar’ın İyi Formunun Sebebi Belli Oldu

Süperlig’in Siyah Beyazlı ekibi Beşiktaş’ta 2. kez takıma katılan Vincent Aboubakar’ın performansı tutuk başlamıştı.

Tecrübeli oyuncu Vincent Aboubakar‘ın performansı son haftalarda beklenmedik bir artış gösterdi. Bunun sebebi ise tecrübeli futbolcu Vincent Aboubakar ile Beşiktaş yönetimi arasında yaşanan diyalog. Yönetim’in Vincent Aboubakar’ın performansı sonrasında kendisine ihtarda bulunduğu bildirildi.

Gazişehir maçı sonrası form grafiğini düzeltmezse takımda yer alamayacağını o bölgeye de yeni bil golcü futbolcu alınacağının söylendiği Vincent Aboubakar, Beşiktaş Yönetimi ile yaptığı konuşma sonrası beklenmedik bir şekilde performansını yükseltti. Bu performansı ve sahadaki bu hali çok özlenmişti.

Sözleşmesinde yer alan sakatlık maddesi nedeniyle sahada daha dikkatli oynayan Vincent Aboubakar bu konuşmadan sonra bu durumu unutup formayı giydiği son 3 karşılaşmada rakip fileleri 4 kez havalandırdı.

Sözleşmeye dikkat çekildi

Tecrübeli golcü Vincent Aboubakar’ın menajerinin, yıldız futbolcunun sözleşmesinde bulunan “iz sakatlığı tekrarlarsa oynamadığı maç başına para cezası ödemesi yapar ve sakatlık durumuna bağlı fesih yapılabilir” maddesinin tecrübeli golcüyü olumsuz etkilediğini savundu.

Bu savunmadan sonra Beşiktaş Yönetimi ara transfer döneminden bahsederek böyle devam ettiği sürece Süperlig’in devre arasında Vincent Aboubakar’ın kadroya alınmayacağını ve yerine golcü bir futbolcu transferi olacağını söyledi.

Vincent Aboubakar sezonun başında oynadığı 5 karşılaşmada rakip fileleri sadece 1 kez havalandırmıştı.

Beşiktaş Yönetimiyle yapılan konuşmanın ardından durum değerlendirmesi yapan Vincent Aboubakar hırs yapmış olacak ki gol yollarında belirgin bir şekilde etkili olmaya başlayarak forma giydiği son 3 lig karşılaşmasında 4 kez rakip kaleciyi geçerek topu ağlarla buluşturdu.

Yönetimin resti işe yaradı

Karakartal’a gönülden bağlı olması nedeniyle transfer sürecinde kendisine sunulan bütün şart ve gerekçeleri ikiletmeden kabul eden tecrübeli Kamerunlu Vincent Aboubakar Yönetimle yaptığı konuşmanın hemen ardından beğenilmeyen performansını arttırmaya başladı.

Milli takım formasıyla 2 karşılaşmada 3 kez topu rakip filelerle buluşturan golcü oyuncu sonrasında oynadığı lig maçlarından Medipol Başakşehir ağlarına 1, Kasımpaşa ağlarına 2 ve mükemmel bir performansla Fenerbahçe ağlarına bıraktığı 2 gol ile Beşiktaş’a 15 yıl aradan sonra Kadıköy’de galibiyeti getiren isim oldu.