Adana Demirspor’da Yalanlama Bitmiyor

Geride kalan sezonda Süper Lig’in en başarılı performanslarından birini sergileyen Adana Demirspor, gelecek sezona yönelik olarak kadro güçlendirme çalışmalarına devam ediyor. Kendisi yıldızlara ilgi duyan ve kendi yıldızlarına da ilgi duyulan bir ekip olan Adana temsilcisi bu bağlamda basının gündeminden de düşmek bilmiyor. Bununla birlikte Lacivert Mavili kulübün Başkanı Murat Sancak genelde kendi sosyal medya hesabından her gün bir başka oyuncuyla ilgili haberi yalanlamaya devam ediyor. Sancak’ın transfer konusunda ilgilenmediklerini duyurduğu son isimse Adana Demirspor’un birlikte yükseldiği Giresunspor’da forma giyen ve asıl Trabzonspor’un oyuncusu olan Fousseni Diabate.

Bitmek Tükenmek Bilmiyor

Geride kalan sezonda Süper Lig’in en başarılı takımlarından birisi olmayı başaran Adana Demirspor, gelecek sezon da aynı seviyede kalabilmeyi hedefliyor ve bu bağlamda transfer çalışmalarına devam ediyor.

Lacivert Mvili takımda bu bağlamda transfer çalışmalarına tam gaz bir biçimde devam ediliyor. Transfer dönemine çok hızlı bir giriş yaparak üst üste transfer açıklayan Adana temsilcisinde başka isimlerin de gelmesi oldukça muhtemel gözüküyor.

Bununla birlikte Adana Demirspor’un yıldızlarına da ilgi duyuluyor. Mario Balotelli gibi dünya çapında bir yıldızı kadrosunda barındıran takım için bu durum pek de şaşırtıcı değil ama Adana temsilcisinde her gün bir başka takıma dair transfer iddiasının basının gündemine gelmesi oldukça yıpratıcı.

Bu bağlamda sazı ele alan isimse Başkan Murat Sancak oluyor. Sancak genel olarak kendi kişisel sosyal medya hesabından yaptığı açıklamalarda transferde adı geçen isimlerle alakalı teyit ya da yalanlama yapıyor.

Bu bağlamda gündeme gelen son isimse Giresunspor’da sergilediği performansla dikkatleri üstüne çekmeyi başaran Trabzonspor’un oyuncusu Fousseni Diabate.

Yetenekli Ama Gündemde Değil

Geçen sezon Adana Demirspor gibi TFF 1.Lig’den yükselme başarısı gösteren Giresunspor, Adana temsilcisindeki imkânlara sahip olmadığı için daha zor bir sezonu geride bıraktı ve kümede kalma savaşından başarıyla çıkmanın mutluluğunu yaşıyor.

Yeşil Beyazlı takımın bu mutluluğunda payı olan isimlerden birisi kuşkusuz Fousseni Diabate. Trabzonspor’da beklentilerin altında kaldıktan sonra Giresunspor’da bir kez daha şansını deneyen Diabate, burada sergilediği performansla dikkatleri üstüne çekti.

Disiplin konusunda problem çıkarmaya başladıktan sonra bilhassa ikinci devrede gözden düşen Diabate bununla birlikte kimi zaman sahada sihir yaratmayı başarabilen isimlerden birisi. Bu bağlamda gerçekten oldukça değerli bir oyuncu olan Diabate ile alakalı açıklamasında konuya değinen Adana Demirspor Başkanı Murat Sancak, oyuncunun yetenekli olduğunu ancak bir an olsun gündemlerine gelmediğini duyurdu.

Adana Demirspor adına transfer döneminin geride kalan ilk haftasında iki durum öne çıktı. Bu durumlardan birisi transferlerin peş peşe yayınlanması, diğeriyse transfer iddialarının peş peşe yalanlanması oldu.

Bakalım Lacivert Mavili takım adına bu gündem ne kadar daha devam edecek? Zira daha yıldız oyuncularla alakalı pek çok dedikodu daha olacaktır.