ALANYASPOR 2. YARIDA 3 PUAN KAZANDI

Spor Toto Süper Lig’in 34. haftasında Aytemiz Alanyaspor takımı kendi evinde oynadığı Denizlispor maçını kazanarak üç puan aldı. Haftaya galibiyetle üç puanla kapatan Aytemiz Alanyaspor takımı Spor Toto Süper Lig’de puanını 52’ye yükseltti ve beşinci sıradaki yerini korudu. Seni de spor takımı ise son sıradaki yerinde saydı ve 26 puanda kaldı.

ALANYASPOR İLK YARI PASİFTİ

Karşılaşmanın ilk yarısında Aytemiz Alanyaspor takımı oldukça pasif ve durgun bir performans sergiledi. Karşılaşmanın ilk yarısında aktif olan takım Denizlispor takımıydı. Denizlispor takımı insan sırasında yer aldığı için oynadığı her maçı artık final maçı gözüyle bakıyor ve çıktığı her karşılaşmayı yenmek için tüm performansını sahaya koyun. Karşılaşmanın ilk yarısında Denizlispor oldukça aktif bir performans sergilerken ev sahibi takım Aytemiz Alanyaspor ise beklenenin altında bir performans ile sahaya çıktı.

Karşılaşmanın ilk gölünü 27. dakikada Denizlispor kaydetti. Bakalorz gelişine vurdu ve top Aytemiz Alanyaspor’un ağları ile buluştu. Denizlispor takımı bir golle öne geçti ve karşılaşmanın ilk yarısında başka hiç gol olmadığı için Denizlispor takımı devre arasına üstünlüğü ile gitti. Skor 0-1 oldu.

ALANYASPOR 2. YARIDA ŞAHA KALKTI

Karşılaşmanın ikinci yarısında Denizlispor takımı bastırmaya ve üstün gelmeye devam etti. Karşılaşmayı 51. dakikasında Denizlispor takımı bir kez daha sahneye çıktı ve aytemiz Alanyaspor’un kalesini havalandırdı. Veton Tusha ile bu sefer golü bulan Denizlispor takımı o dakikadan sonra başka bir gol kaydetmedi. Maçın 54. dakikasında Aytemiz Alanyaspor sahada resmen küllerinden doğdu. 54. dakikada Berkan kutlu ile gol perdesini açan Alanyaspor takımı 68. dakikada Efkan Bekiroğlu ile ve 88. dakikada da Mustafa Pektemek ile üç gol peş peşe attı.

Hatta üç golle öne geçen Aytemiz Alanyaspor takımı geriden gelerek maçı aldı. 88. dakikadan sonra atılan gol den sonra başka hiçbir gol pozisyonu olmadığı için sporda herhangi bir değişiklik olmadı ve maç Aytemiz Alanyaspor üstünlüğünde tamamlandı. Aytemiz Alanyaspor takımı geriden gelerek üç golle üç puan aldı. Denizlispor takımı ise her ne kadar 2 gol atmış ve maçta iyi bir performans sergilemiş olsalar da bu yeterli olması ve 3 puanı kaybederek sahadan ayrıldı.

Bu karşılaşmalardan Aytemiz Alanyaspor takımı 52 puanla yükselerek beşinci sıradaki yerini korudu. Denizlispor takımı ise 26 puanla son sırada yerinde kaldı. Gelecek hafta Spor Toto Süper Lig’in 35. haftasında Denizlispor takımı Erzurumspor ile karşılaşacakken Aytemiz Alanyaspor takımı da yeni Malatyaspor ile karşı karşıya gelecek.