ALANYASPOR 3 GOLLE 3 PUAN ALDI

Spor Toto Süper Lig’in 36. haftasında Aytemiz Alanyaspor takımı kendi evinde, kendi sahasında Gaziantep futbol kulübü ile karşı karşıya geldi.3 gol atarak üç puana kazanan Aytemiz Alanyaspor takımı kendi kalesinde iki gol gördü. Bu maçı kazanarak üç puanla alan Aytemiz Alanyaspor takımı 55 puana ulaştı ve beşinci sıradaki yerini korudu.

ALANYASPOR İLK 4’TE YER ALMAK İSTİYOR

Akdeniz temsilcilerinden birisi olan Aytemiz Alanyaspor takımı gelecek haftalara iyi değerlendirerek üç puanla toplayıp sezonu ilk dört takımın içerisinde tamamlamak istiyor. Avrupa kupaları için hala şansını zorlamak isteyen Aytemiz Alanyaspor olacak ama maç kaybetmek istemiyor. Gaziantep futbol kulübü karşısında oynadığı maçı başarılı bir şekilde tamamlayan Aytemiz Alanyaspor takımı kalan haftaları da üç puanla tamamlamak istiyor. Maçın ilk golü konuk takım Gaziantep futbol Kulübü’nden geldi.

Muhammet Demir Gaziantep futbol kulübünü öne geçiren ilk golü attı. 18. dakikada Aytemiz Alanyaspor takımından Mustafa Pektemek ise skoru eşitledi. Maçın ilk yarısının bitmesine dakikalar kala 41. dakikada Gaziantep Futbol Kulübü Muhammet Demir ile tekrar bir gol buldu ve Gaziantep futbol kulübü yine öne geçti. Maçın ilk yarısı inan uzatmaların da 45 + 1 de Aytemiz Alanyaspor takımı tekrar sahaya çıktı ve skoru tekrar eşitleyerek ilk yarıyı bitirdi. Caulker Aytemiz Alanyaspor kadına golü attı ve skor eşitlendi. Maçın ilk yarısı 2-2 bitti.

ALANYASPOR İKİNCİ YARIDA DURMADI

Karşılaşmanın ikinci yarısında evsahibi takım aytemiz Alanyaspor eşitliği bozmak için tüm performansını sahaya koydu. Maçın 53. dakikasında aytemiz Alanyaspor’un ilk iki günü sahibi Mustafa Pektemek üçüncü kez sahneye çıktı takımı adına bir kez daha gol attı. Mustafa Pektemek maçta hat-trick yaptı Alanyaspor takımı 53. dakikada ilk kez öne geçti.

O dakikadan sonra maçta başka bir gol pozisyonu olmadı. Aytemiz Alanyaspor takımı üç gol üç puanı kaptı. Gaziantep futbol kulübü tekrar skoru eşitlemek için ne kadar bastırsa da sonuç vermedi. Maçın sonunda aytemiz Alanyaspor takımı 55 puana yükseldi ve beşinci sırada yerini aldı. Gaziantep futbol kulübü ise 51 puanda yedinci sırada kaldı.