Alanyaspor Göztepe Maç Sonucu 2-2

Süper Lig’in 11’inci haftasında Bülent Korkmaz’ın takıma gelişiyle birlikte iyi bir ivme yakalayan ve 10’uncu haftada Fenerbahçe’yi dış sahada mağlup etmeyi başaran Alanyaspor, ligde oldukça zor zamanlar geçiren ve iyi bir oyun oynamasına rağmen Trabzonspor maçından puansız ayrılan Göztepe’yi ağırladı.

Alanyaspor’un Göztepe’yi ağırladığı televizyonu başında izleyen herhangi bir seyirci, en azından maçın son dakikalarına kadar zaman zaman oyundan koparak telefonuna bakmış veya başka şeylerle ilgilenmiştir.

Alanyaspor’un daha maçın 3’üncü dakikasında Davidson ile öne geçmiş olmasına rağmen her iki takımın da oyun tarzı nedeniyle ortaya çıkan futbol kolay izlenebilir türden değildi. Özellikle Göztepe’nin oyun sertliğini arttırmasıyla birlikte sık sık duran maçta hakem Mete Kalkavan’ın eli durmadan cebine gitmek zorunda kaldı.

Alanya’da Düşük Tempolu Maç

Öyle ki ilk 45 dakikada çıkan tam 4 sarı kartın tamamı Göztepeli oyunculara çıktı. Göztepe, Trabzonspor maçında olduğu gibi bu maçta da rakip kalede daha etkili ve iyi tehlikeler yaratabilmeyi başardı. Alanyaspor cephesinde ise iyi skorlar alınmasına rağmen oyunun olgunlaşmadığını söylemek yanlış olmaz.

2-1 kazanılan Fenerbahçe deplasmanında teknik direktör Bülent Korkmaz’ın da ifade ettiği gibi hiç istenmeyen bir oyun oynayan ve ilk şutunu da 75’inci dakikada çıkaran Alanyaspor, köşe vuruşundan kazandığı golle kazanmayı başardıysa da oyunu konusunda problemler yaşadığı ortada.

Bu maçta da golü attıktan sonra çeşitli fırsatlar bulmasına rağmen iyi bir oyun oynayamayan Alanyaspor’un sahip olduğu kadroyla çok daha iyi işler yapması mümkün olabilir.

Göztepe gibi ligin en zayıf ekiplerinden birisine karşı iç sahada çıktığı maçta 4’lü savunmanın önüne iki 6 numara tarzında oyuncuyla başlayan Bülent Korkmaz, maçlardan sonra yaptığı açıklamalardan anlaşılabileceği gibi iyi oyun oynamaktan daha çok iyi skor almaya yönelik bir anlayışa sahip.

Bununla birlikte Akdeniz temsilcisinin iyi günler geçirmeyen Kayserispor’dan 6 gol atmasına rağmen 3 de gol yediğini ve olgun bir oyun oynamamanın kendilerine problem çıkarabileceğini bilmesi şart.

Göztepe karşısında çok erken öne geçen ancak sonradan yenik duruma düşen Alanyaspor, maçın sonlarına doğru ilk olarak İrfan Can Eğribayat’a takıldıysa da köşe vuruşundan bulduğu golle birlikte beraberliği yakalamayı başardı.

Duraklama dakikalarında bir topu direkten, bir topu çizgiden dönen Alanyaspor, bu maçı çok daha erken koparabilirdi.

Göztepe’nin Nefesi Yetmiyor

Trabzonspor karşısında olduğu gibi Alanyaspor karşısında da önceki dönemlerine göre daha iyi bir performans gösteren Göztepe’de kalite eksikliği göze çarpıyor.

Özellikle savunma oyuncularından kaynaklı olarak sıkıntılar yaşayan İzmir temsilcisi, kalede İrfan Can gibi yetenekli bir kaleci olmamış olsa çok daha sıkıntılı durumların içine düşebilir.

Bu maçta da özellikle son dakikalarda Alanyaspor baskısına İrfan Can ile karşılık veren Göztepe, en önemli oyuncusu Halil Akbunar’ın sakatlığı nedeniyle olmadığı maçta iyi işler çıkarmayı başarsa da galibiyete ulaşmayı başaramadı.