Alex Greenwood’un Transfer Hamleleri

Adeta oynadığı takımların ezeli rakiplerine transfer olmasıyla bilinen İngiliz futbolcu Alex Greenwood, bu konuda kendisine yöneltilen eleştiriler ile birlikte gündemde hedef haline geldi. Ezeli rakiplere transfer olması ve bu haberlerin getirdiği eleştiriler ile birlikte gündemde çığ gibi büyümesinin ardından, Alex Greenwood kendisini savunmak için açıklamalarda bulundu.

İngiliz futbolcu Alex Greenwood, kendisini savunurken, “aptal değilim, taraftarların bana olan sinirini anlıyorum” dedi. Everton, Liverpool, Manchester City ve Manchester United gibi birbirleriyle ezeli ‘düşman’ takımlar arasında adeta gidip gelen İngiliz futbolcu, kendisine yöneltilen ‘hain’ tepkilerine karşılık olarak, aptal bir insan olmadığını ve bu transferlerin, profesyonel bir futbolcu olarak kendisinin isteğiyle gerçekleştiğini ifade etti.

Bir Kez Daha Takımını Değiştirdi

İngiliz futbolcu Alex Greendwood, UEFA Kadınlar Şampiyonlar Ligi’nde Olympique Lyon ile şampiyonluk yaşamıştı. Bunun ardından başarılı sporcu, yine değiştirdiği bir takımla daha doğrusu gerçekleşen bir transferle gündeme gelmeye başardı. İngiliz futbolcu Alex Greendwood, bilindiği üzere daha önce Everton’da oynayıp Merseyside ekibinin ezeli rakibi Liverpool transfer olmuştu.

27 yaşındaki Alex Greendwood , bu sefer de Manchester City’ye transfer oldu. Alex Greenwood, daha önce Manchester şehrinin diğer takımı Manchester United’ın da formasını giydiği için sosyal medyada taraftarlar tarafından adeta tepki topladı. Alex Greenwood hakkında gündem çıkan ‘hain’ eleştirilerine karşılık olarak bir açıklama yapmak zorunda kaldı.

İngiliz oyuncu Alex Greenwood, kariyerindeki hedefleri için hiçbir şeyin önünde engel olarak duramayacağını söyledi. Alex Greenwood yapıtığı açıklamada, “Büyük ihtimalle birçok taraftarı hayal kırıklığına uğrattım fakat bu durum profesyonel bir sporcu olarak benim isteğim ve hırsımla alakalı. Ulaşmak istediğim bir şeyi elde etmek için hiçbir şey önümde duramaz. İşte City’ye gelmemin asıl nedeni bu” ifadelerini kullandı.

İnsanlar Yorum Yapmakta Haklı

Gündemde hakkında ortaya çıkan eleştirelere karşı The Sun’a konuşan İngiliz futbolcu Alex Greenwood, ‘hain’ benzetmeleri karşısında kendisinin aptal olmadığını ve her şeyin farkında olduğunu söyledi. Alex Greenwood sözlerini, “insanların bana karşı neden sinirli ve kırgın olduğunu, anlıyorum. Görüşlerini belirtmek onların da hakkı” şeklinde noktaladı.