Alexis Sanchez Galatasaray’a Çok Yakın

Galatasaray süper lig de 23. Şampiyonluklarını ilan ederek gelecek sezonu şampiyonlar liginde oynamayı elde ettiler. Sarı kırmızılı takım başkentte kazanılan şampiyonluk sonrasında gözler artık gelecek sezon ki kadro planlamasına çevrildi. Gelecek sezon da takımı güçlü ve geniş bir  kadro ile sezonu açmak isteyen sarı kırmızılı takım transfer sürecinde birçok yıldızı isimler ile görüşmelerine başladılar.

Sezon başında sarı kırmızılı takımın kadroya katmakta çok istediği isimlerden birisi olan ancak Fransız ekibi olan Marsilya ‘ ya kaptırdıkları 34 yaşındaki Şili ‘li golcü Alexis Sanchez’ i bu kez Fransız ekibinin elinden alacaklar gibi.

Fransız ekibini Şampiyonlar liginde oynaması nedeni ile tercih eden Şili ‘li golcü Alexis Sanchez 1 yıllık imza attığı Fransız ekibi olan Marsilya ‘ ya ile sezon sonun da yollarını ayırıp ayırmama kararını takımın yeni teknik patronu karar verecek.

34 yaşındaki Şili ‘li golcü Alexis Sanchez Fransız ekibini bu sezon seçmesinde ki en önemli tercihlerinden birisi devler liginde olacak olmaları oldu. Galatasaray ‘da Erden Timur ve Arda Turan ‘ın tecrübeli oyuncuyu kadrosuna katmak için çok fazla uğraştığı son anda transferin olmadığını biliyoruz.

Sarı kırmızılı takım bu kez tecrübeli golcü için daha temkinli yaklaşıyorlar. Birçok yıldızı isimle görüşen Galatasaray artık oyuncunun kararını değil kendi kararlarına isteklerine göre devam edecekler.

YENİ TEKNİK ADAM ALEXİS SANCHEZ KARARINI VERECEK

34 yaşındaki Şili ‘li golcü Alexis Sanchez transferle ilgili kararını vermeden önce Tudor’dan boşalan teknik direktörlük koltuğuna kimin oturacağını görmek istiyor.

Fransız ekibinde teknik direktör Igor Tudor ile yolların ayrılmasının ardından hareketli bir yaz transfer dönemi yaşanması bekleniyor. Tecrübeli teknik adam Tudor’un yerine kimin geleceği kadar, takımdan başka kimlerin ayrılacağı da merak konusu.

Golcü oyuncunun sezon sonun da 1 yıllık sözleşmesi, dolacak ancak 1 + 1 yıllık opsiyonu da olduğu için bu aşamada yönetim teknik heyetin Alexis Sanchez ile ilgili nasıl bir karar verecekleri belli olmadığı için süreç şuanda ilerlemiyor.

GOLLERİNE MARSİLYA FORMASI İLE DEVAM ETTİ

34 yaşındaki Şili ‘li golcü Alexis Sanchez yaş olarak artık kariyer sona doğru yaklaşmış olsa da bu sezon takımında gösterdiği performansı ile ben her zaman hazırım gol atmak benim için çok kolay dedi.

Tecrübeli golcü bu sezon Fransız ekibi Marsilya formasıyla 43 resmi maça çıkan 34 yaşındaki golcünün 18 kez fileleri sarsarken, 3 defa da asist yaparak takımına katkı verdi.

Kariyerin de önemli takımlarda forma giyen tecrübeli isim gelecek sezon yedek kalnayı da istemiyor. Alexis Sanchez’in, yeni teknik direktörüyle görüştükten ve hocasının kendisi hakkındaki düşüncelerini öğrendikten kararını vereceği belirtildi.

Sarı kırmızılı takımın ilgisinden memnun olan tecrübeli isim devler ligi faktörü ile beraber Galatasaray ‘ a çok yakın.