ALİ KOÇ YÖNETİMİNDE FENERBAHÇE NASILDI

Üç yıl önce Fenerbahçe’nin başına gelen Ali koç yönetimindeki Fenerbahçe’nin üç yıl sonundaki oranları ve sonuçları 1.01 ortaya çıkıyor. Aziz Yıldırım’ın ardından Ali koç yönetiminde yeni bir Fenerbahçe izledik biz. İzlemeye devam ediyoruz ve ilk üç yılın sonunda Ali koç aslında beklenenin altında kalan bir yönetim örneği gösterdi.

KOÇ YÖNETİMİ TARAFTARLARIN BEKLENTİSİNİ KARŞILAMADI

Ali koç yönetime geldiği zaman taraftarların oldukça desteğini ve sevgisini kazanmıştı fakat üç yılın sonunda Fenerbahçe’nin Sonuçlarıyla beraber taraftarlar Ali Koç’un yönetim şekline çok dayı bulmadı ve taraftarları nasıl da beklentilerin altında kalan bir yönetim gördük biz.

Sarı lacivertli takım Fenerbahçe’nin puan ortalaması 68’den 50 gol ortalaması 67’den 51’e düşerken der bir galibiyet yüzdesi de 45’ten sekize düştü. Fenerbahçe’nin özellikle son sezonlarda derbi sonuçları istenilen başarıya ulaşamadığı için ezeli rakipleri Beşiktaş ve Galatasaray her seferinde Fenerbahçe’yi hem kendi evinde hem de deplasmanda yendi.

Aynı zamanda Fenerbahçe’nin bu son üç sezonunda yenilgi ortalaması 5,5’tan 9’a yükseldi. Fenerbahçe bu sezon Ali Koç’un üçüncü sezonun bitmesini yanında bir de Erol Bulut yönetiminde hiç de istenmeyen bir performans geçirdi. Erol Bulut yönetimindeki Fenerbahçe derbilerde hiç kazanamadı ve kendi evinde oynadığı maçların hepsini kaybettim.

3 puanla ve Kadıköy’deki puana hasret kalan Erol Bulut yönetimindeki Fenerbahçe Ali kaçın yönetimindeki Fenerbahçe’yi de etkiledi. Yeni teknik direktör ile beraber Fenerbahçe’nin ortalamaları yükselecek ve hedef denilen puanlara ve şampiyonla ulaşılması düşünülüyor. Özellikle yeni sezonda yeni bir teknik direktör ile sezona iyi başlamak isteyen Fenerbahçe’nin bundan sonraki hedeflerinde neler olacak şimdiden merak ediliyor.

ALİ KOÇ YÖNETİMİNDEKİ HOCALAR

Ali koç yönetiminde üç sezonda toplam yedi tane teknik direktör değişti. Son olarak Erol Bulut yönetimi de ayrılma kararı alan Fenerbahçe yönetimi Erol Bulut ve yardımcıları ile yollarını ayırdılar. Şu an takımın başında Emre Belözoğlu yer alıyor. Ali Koç yönetiminde üç sezonda yedi teknik direktör değişirken 21 sezonda Aziz Yıldırım döneminde 18 teknik direktör değişti.

Yıldırım döneminde 13 kupa kazanılırken Ali koç döneminde şu an üç sezon bitiminde henüz bir kupa kazanılmadı. Bu sezonun ortasında 18 önemli transferi takımına dahil eden Fenerbahçe istenilen başarıyı devre arasından sonra bir türlü takımını uygulayamadı. Dünyaca ünlü yıldızları takımına dahil eden Fenerbahçe son 11 maç kala hala şampiyonun oldukça gerisinde yer alıyor.