ALTAY 18 YILLIK HASRETİ SONLANDIRDI

Spor Toto 1. Lig’in playoff karşılaşmaları geçtiğimiz günlerde tamamlandı. 26 Mayıs Çarşamba akşamı saat 20:00’de Altınordu ve Altay İstanbul’da karşı karşıya geldi. Final maçını kazanan süper lige çıkacak olan üçüncü takım olacaktı. Altay son dakikalarda attığı gol ile süper lige çıkmaya hak kazandı.

ALTAY SÜPER LİG’DE

İzmir temsilcilerinden birisi olan Altay başarılı bir performans sergiledi mücadelelerinde rakiplerini yendi. Yarı finalde İstanbulspor ile karşı karşıya gelen Altay finalde de Altınordu ile karşı karşıya geldi. İzin vermeden temkinli bir şekilde maça başlayan son dakikalarda attığı golle maçı kazanan Altay gelecek sezon Süper Lig’de performans sergileyecek.

İkisini takımının karşı karşıya geldi ve kıyasıya bir mücadelenin oynadığı bu karşılaşmada kazanan taraf Altay oldu. Aktay 18 yıllık Süper Lig özlemini son vererek gelecek sezon Süper Lig’de performansını sergileyecek.

Karşılaşmanın ilk yarısı golsüz bir eşitlikle tamamlandı. Her iki takımda temkinli ve dikkatli bir şekilde oynuyordu. Altay galibiyeti getiren ve süper lige çıkmasını sağlayan golü 89. dakikada buldu.

ALTAY’IN GOL KRALI SAHNEYE ÇIKTI

Heyecanlı karşılaşmada golü sahibi Altay’daki ve aynı zamandaki Süper Toto 1. Lig’deki gol kralı Marco Paixao oldu. Marco Paixao galibiyeti getiren golü atmış oldu.

89. dakikada gelen bu böyle Altay rahat bir nefes aldı ve aslında maçın skorunu belirledi. Oldukça başarılı bir takım çalışması ile atılan koy altıya Süper Lig sağladı. Karşılaşmanın 89. dakikasına kadar oldukça sakin geçen karşılaşmada o dakikadan sonra başka bir gol olmayınca Altay tek kolla maçı kazandı süper lige çıkmayı hak kazanan üçüncü takım oldu.

Başka bir İzmir temsilcisi olan Altınordu Süper lige çıkamadı. Final karşılaşmasında elenen Altınordu gelecek sezon tekrar finale çıkmak istiyor. 6:18 yıllık hasretine son vererek Süper lige çıktı ve Mustafa Denizli yönetimindeki Altay oldukça başarılı bir performans sergiledi. Hem normal sezonda hem de play off karşılaşmalarında başarılı olan Altay finalde de bu başarısına devam etti.

Gelecek sezon iki İzmir temsilcisinin Süper Lig’de olacağı tüm İzmirlileri çok mutlu etti. Altay taraftarları maç sonucundan oldukça mutlu ve hem İzmir’de hem de İstanbul’da büyük bir kutlama ve şampiyonluk eğlencesi düzenlediler.18 yıllık özleme son veren Altay’ın genç ve hırslı öğrencileri gelecek sezon artık süper Lig’de mücadele edecekler.

Şimdiden gelecek sezondaki rakiplerini düşünen ve hazırlıklarına başlayacak olan Altay gelecek sezon için umutlarını yüksek tutuyor. Tekrar bir alttaki düşmek istemeyen Altay iyi bir performans sergilemeyi hedefliyor.