Altay Genç Futbolcularını Vitrine Çıkarmaya Hazırlanıyor

2021 – 2022 sezonunda Süper Lig’de mücadele eden ancak son dört içerisinde yer alarak küme düşen Altay, TFF 1.Lig’in en mütevazi kulüplerinden birisi! Siyah beyazlı kulüp Altay, çok uzun süreden bu yana transfer yasağı gibi ciddi bir sorun ile karşı karşıya! Söz konusu sorun yüzünden transfer yapamayan Altay çareyi genç oyunculara yönelmekte buldu. Ayrıca, yönetim, sözleşmesi sona eren takımın deneyimli oyuncularını kadroda tutmak adına çaba gösteriyor. Gelin, Altay’ın yeni sezon öncesindeki son durumuna bir göz atalım!

İzmir Ekibinin Kampı Geniş Bir Oyuncu Kadrosu ile Devam Ediyor

Altay, yeni sezon hazırlıklarına uzun süreden bu yana Afyon’da devam ediyor. Antrenmanlar neşe içerisinde geçiyor. Siyah beyazlı kulüp, kampa 36 futbolcu götürdü. Takdir edersiniz ki, bu sayı oldukça fazla! Ancak, genç teknik direktör Tuna Üzümcü’nün farklı planları var!

Tuna Üzümcü, idmanları sabah ve akşam olmak üzere ikiye ayırdı. Her bir grupta 18 futbolcu yer alıyor. Bir başka deyişle, sabah idmanında 18, akşam idmanında 18 futbolcu çalışıyor. Tuna Üzümcü, bu uygulama sayesinde her futbolcusunun durumunu yakından görme şansına erişiyor. Genç teknik adam, gününün en az 8-10 saatini takım ile geçiriyor. Genç oyuncular ile yakından ilgileniyor. Onların gelişimlerini takip ediyor. Transfer yasağı alan ve elindeki genç oyuncuları parlatıp satmaktan başka bir seçeneği bulunmayan Altay’da bunu yapabilmek adına Tuna Üzümcü’ye büyük görev düşüyor.

Altay’ın Afyon kampı kısa süre içerisinde sona erecek. Tuna Üzümcü, kampın ardından kadroyu 36’dan 28’e düşürecek. Sekiz futbolcu ile yollar ayrılacak. Genç teknik adam, 28 kişilik kadronun içerisinde bazı genç isimlere yer vermeyi düşünüyor. Söz konusu isimler, önümüzdeki sezon TFF 1.Lig’de vitrine çıkacaklar. Altay, 2023 – 2024 sezonunun ilk maçında Şanlıurfaspor ile karşı karşıya gelecek. Tuna Üzümcü, takımını bu maça hazırlamak adına Afyon kampında elinden geleni yapıyor.

Deneyimli Oyuncular ile Sözleşme Yenilendi

Altay’da kaptan İbrahim Öztürk’ün futbolu bırakmaya niyeti yok! Sözleşmesi 30 Haziran 2023 tarihinde sona eren 1981 doğumlu stoper ile bir yıllık yeni bir sözleşme imzalandı. 2017 – 2018 sezonundan bu yana Altay’da top koşturan 1.86 boyundaki oyuncu, taraftarların en güvendiği isimlerden birisi!

Önümüzdeki sezonu Altay’da geçirecek isimlerden bir diğeri de Ceyhun Gülselam! Futbolseverlerin Trabzonspor ve Galatasaray’dan hatırladıkları 1987 doğumlu futbolcunun sözleşmesi 30 Haziran 2025 tarihine kadar uzatıldı. O da TFF 1.Lig’de fark yaratabilecek isimlerden birisi! Hem ön libero hem de stoper olarak görev yapabilen oyuncunun varlığı Altay için ciddi bir avantaj! Son olarak, Marco Paixao’dan bahsedelim! Geçtiğimiz sezonu gol kralı olarak tamamlayan 1984 doğumlu futbolcunun sözleşmesi 30 Haziran 2024 tarihinde sona erecek. Deneyimli golcü, yeni sezonda bir kez daha gol kralı olmak istiyor.