Altay’ın Transfer Notları

Altay İzmir temsilcisi olarak bu sezona iyi başladı fakat üçüncü hafta, milli maç arasına girmeden kendi evinde Fenerbahçe ile karşı karşıya geldi ve bu maçı kaybetti. İlk 2 haftayı kayıpsız bir şekilde tamamlayan Altay üçüncü haftada ilk mağlubiyetini almış oldu.

Transfer dönemi bitmeden ve transfer sezonunu başarılı bir şekilde tamamlamak isteyen Altay Spor Kulübü’nün son hedefleri gerçekleşmek üzere. Özellikle milli maç arasından sonra daha başarılı ve daha iyi bir şekilde devam etmek isteyen Altay rakiplerine korku salmayı hedefliyor.

Altay’ın Durumu

Altay bu transfer döneminde 19 oyuncusuyla yollarını ayırıp, 18 yeni transfer yaptığı için bu risk tabii ki mevcut. Ama aynı şekilde bu transferlerden verim almak da bir o kadar mümkün. Nitekim ligin ilk maçında Kayseri’yi ağırlayan Altay’ın yeni transferleri ve bilhassa Bamba olumlu sinyaller verdi. Ligin ilk haftasının sonunda önceki sezon hiç kullanmadığı üçlü savunmayı en iyi kullanan ekiplerden biri olarak görülen Altay için şu anlık her şey yolunda gidiyor.

Demirspor’un Başarısızlığı

Adana Demirspor geçen sezon oldukça başarılı bir şekilde sezonu tamamlamış ve şampiyon olarak Süper Lig’e çıkmıştı. Süper Lig maçlarında galibiyeti bulamayan Adana Demirspor hem mağlubiyet hem de beraberlikleri yaşadı ilk üç haftada.

İlk üç haftanın sonunda da Samet Aybaba ile yollarını ayırma kararı alan Demirspor yabancı teknik direktör ile anlaştılar. Vincenzo Montella ile anlaşma sağlayan Demirspor milli maç arasından sonra yeni teknik direktörü ile maçlara çıkacak.

Mağlubiyetlerin ve beraberliklerin faturası teknik direktör Samet Aybaba’ya kesildi. Bolatelli üzerinden oldukça eleştirilere maruz kalan Samet Aybaba yönetimin çok fazla müdahale ettiğini ve rahat bir teknik hocalık yapamadığını açıklamalarında belirtti.

İkinci bir Erol Bulut ve Fenerbahçe vakası yaşanmadan Adana Demirspor’da Samet Aybaba yönetimi oldukça kısa sürdü ve bitti. Yeni teknik direktör ile Demirspor’un durumu nasıl olacak beraberliklerin ve mağlubiyetlerin yerine galibiyet gelecek mi şimdiden merak ediliyor.

Taraftarlar ve özellikle Demirspor oyuncuları Samet Aybaba’nın yönetiminden memnun değildi ve sonuçlar nasıl değişecek merak ediliyor.

HES KABLO KAYSERISPOR’UN TEKNIK DIREKTORU SAMET AYBABA IRKCILIGIN KABUL EDILEMEZ OLDUGUNU SOYLEDI. FOTO-ILYAS KAPLAN-KAYSERI-DHA