Altı Golün Atıldığı Maç Futbolseverlere Büyük Keyif Verdi

UEFA Avrupa Ligi, bu sezon zannedilenden çok daha zevkli geçecek. Gruplarda fark yaratması muhtemel takımların bulunması, futbolseverleri sevindiriyor. 21 Eylül 2023 Perşembe gününün programında yer alan maçlardan birisi de Ajax ile Olimpik Marsilya arasında oynandı. TSİ 22.00’de başlayan maça Johan Cruijff Arena ev sahipliği yaptı. Gelin, bu maçın öne çıkan detaylarına yakından bakalım!

Ajax Sahaya 4-3-3 Dizilişi ile Çıktı

Futbolseverler, Ajax’ı UEFA Şampiyonlar Ligi’nde görmeye alışkınlar! Ancak, Ajax, 2022 – 2023 sezonunda başarısız olmasından dolayı kendisini UEFA Şampiyonlar Ligi yerine UEFA Avrupa Ligi’nde buldu. Amsterdam ekibinin hedefi UEFA Avrupa Ligi’nde şampiyon olmak! Takımı, güncel tarih itibariyle, Maurice Steijn çalıştırıyor. 50 yaşındaki teknik adam, Olimpik Marsilya maçının zor geçeceğinin farkındaydı. Oyuncularının saha ve seyirci avantajını da kullanarak bu maçtan galibiyet ayrılacaklarına inanıyordu. Takımını sahaya 4-3-3 dizilişi ile çıkardı.

Bu önemli maçta Ajax’ın kalesini Gorter korudu. Defansta Gaaei, Sutalo, Hato ve Sosa, orta sahada Tahirovic, Berghuis ve Taylor, ileri üçlüde Forbs, Brobbey ve Bergwijn görev yaptı. Ajax’ın sahaya ideale yakın bir kadro ile çıktığı gözlerden kaçmıyordu.

Olimpik Marsilya Deplasmana Üç Puan İçin Gelmişti

Geçtiğimiz sezon Ligue1’de fena olmayan bir performans ortaya koyan Olimpik Marsilya, yeni sezona büyük hedefler ile başladı. Fransız kulübü, hem Ligue1’de hem de UEFA Avrupa Ligi’nde şampiyonluk hedefliyor. Takımı, güncel tarih itibariyle, Jacques Abardonado çalıştırıyor. Olimpik Marsilya, Ajax deplasmanının zor geçeceğinin farkındaydı. Ancak, Jacques Abardonado, oyuncularının bu maçtan güzel bir sonuç ile ayrılacağını düşünüyordu. O da takımını sahaya 4-3-3 ofansif dizilişi ile çıkardı.

Ajax karşısında Olimpik Marsilya’nın kalesini Lopez korudu. Defansta Clauss, Gigot, Mbemba ve Lodi, merkez orta sahada Rongier, Kondogbia ve Ounahi, ileri üçlüde Ndiaye, Aubameyang ve Harit vardı.

Ajax Olimpik Marsilya ile Yenişemedi

Ajax – Olimpik Marsilya maçının çekişmeli geçeceği düşünülüyordu. Futbolseverler, güzel bir maç izlemek adına ekran karşısına geçtiler. Maçtan beklentileri olanların söz konusu beklentileri fazlasıyla karşılandı. Ajax, maça golle başladı. Dakikalar henüz dokuzu gösteriyordu. Carlos Forbs, takımını 1-0 öne geçiren gole imzasını attı. Ajax’ın durmaya niyeti yoktu. Hollanda ekibi, yirminci dakikada Steven Berghuis’in attığı golle 2-0’lık üstünlüğe erişti.

Bir anda 2-0 geriye düşen Olimpik Marsilya’nın maçı bırakmaya niyeti yoktu. 23’üncü dakikada Jonathan Clauss, farkı bire indiren gole imzasını attı. Olimpik Marsilya, 38’inci dakikada Aubameyang’ın attığı golle beraberliği yakaladı. Maçın ilk yarısı, 2-2’lik beraberlik ile sona erdi.

Futbolseverler, gol düellosunun ikinci yarıda da devam edeceğini düşünüyorlardı. 52’inci dakikada Kenneth Taylor, Ajax’ı 3-2 öne geçirdi. Olimpik Marsilya kaybetmek istemiyordu. Son sözü söyleyen Aubameyang, 78’inci dakikada takımına yeniden beraberliği getirdi. Bu zevkli maç, 3-3’lük beraberlik ile sona erdi.