Altınordu Kırklarelispor’u Dört Golle Geçti

Geçtiğimiz sezon TFF 1.Lig’de mücadele eden ancak kötü bir sezon geçirdiği için kendisini 2.Lig Beyaz Grup’ta bulan Altınordu’nun hedefi, sezonu şampiyonluk ile tamamlamak! İzmir ekibi, yeniden TFF 1.Lig’de mücadele etmeyi hedefliyor. Fakat, Altınordu’nun söz konusu hedefine ulaşması biraz zor gözüküyor. Sezona oldukça kötü bir başlangıç yapan Altınordu, onuncu haftada Kırklarelispor ile karşı karşıya geldi. 22 Ekim 2023 Pazar gününün programında yer alan maç saat 15.30’da başladı. Maça Altınordu Metin Oktay Yerleşkesi ev sahipliği yaptı. Can Cengiz’in yönettiği maçın detaylarına yakından bakmaya ne dersiniz?

Altınordu Sahaya 4-3-3 Dizilişiyle Çıktı

Güncel tarih itibariyle, Altınordu’yu Atilla Küçüktaka çalıştırıyor. 51 yaşındaki teknik adam, takımının durumunun kötü olduğunun farkındaydı. Ayrıca, koltuğunun sallandığını da biliyordu. Bu yüzden, Kırklarelispor maçına ayrı bir önem veriyordu. Hedefi, bu maçı kazanmak ve takımını düzlüğe çıkarmak idi.

Altınordu, Kırklarelispor karşısında sahaya 4-3-3 dizilişi ile çıkmayı tercih etti. Bu diziliş, takımın bu maçı kazanmayı ne kadar istediğini de ortaya koyuyordu. Kalede her zaman olduğu gibi Serhat vardı. Defans dörtlüsünü Hasan Berat, Rahmi, Mert ve Yusuf oluşturdu. Merkez orta sahada görev yapan isimler arasında Furkan, Metehan ve Emre vardı. Altar Han, Devrim ve İlkan, ileri üçlüyü oluşturan isimlerdi.

Takdir edersiniz ki, Altınordu’nun son derece mütevazi bir kadrosu var. Bu durum, her zaman böyleydi. TFF 1.Lig’de mücadele ettiği dönemlerde kadrosunda yabancı oyuncu bulundurmayan Altınordu, altyapıdan yetişen isimleri kullanmayı seviyor.

Kırklarelispor Rakibinin Durumundan Yararlanmak İstiyordu

Kırklarelispor’un durumu, Altınordu’dan çok farklı değil! Onlar da ligin alt sıralarında yer alıyorlar. Güncel tarih itibariyle, takımı, Taner Araz çalıştırıyor. Kırklarelispor, Altınordu’ya bir darbe daha vurmak istiyordu. Taner Araz, takımını sahaya 4-4-2 dizilişiyle çıkardı. Kalede Umut, defansta Necmican, Erdinç, Serkan ve Sırat, orta sahada Semih, Okan, Eray ve Hasan, forvette de Furkan ve Ömer Faruk vardı.

Altınordu Rakibi Karşısında Zorlanmadı

Futbolseverler, maçın favorisi hakkında net bir yorum yapamıyorlardı. Denk kuvvetlerin mücadelesi olarak görülen bu maçın berabere bitme ihtimali bir hayli fazlaydı. Ancak, Altınordu, maça çok iyi bir başlangıç yaptı. İlkan Sever, henüz altıncı dakikada attığı golle takımını 1-0 öne geçirdi. Altınordu, ilk yarıyı bu golle 1-0 önde tamamladı.

Futbolseverler, ikinci yarının gollü geçeceğini düşünüyorlardı. Öyle de oldu. Altar Han Hidayetoğlu, 60’ıncı dakikada takımını 2-0 öne geçiren gole imzasını attı. Aynı oyuncu, 75’inci dakikada kendisinin ikinci, takımının üçüncü golünü kaydetti. Son sözü Sami Satılmış söyledi. Altınordu, bu oyuncunun uzatma dakikalarında attığı golle farkı dörde çıkardı. İzmir ekibi, zor geçmesi beklenen maçta rakibini 4-0 yenerek farkını ortaya koydu. Bu galibiyet, Altınordu için ciddi bir moral oldu.