Altınordu’nun Genç Kalecisi Trabzonspor’a Transfer Olmaya Hazırlanıyor

Trabzonspor, 2022 – 2023 sezonunda ciddi bir hayal kırıklığı yarattı. Bordo mavili kulüp, sezonu istediği noktada bitiremedi. Sportif başarısızlığa bir de maddi sorunlar eklendi. Birkaç ay önce göreve gelen yeni başkan Ertuğrul Doğan, Trabzonspor’un kısa süre içerisinde 15 milyon Euro bulmak zorunda olduğundan bahsetti.

Trabzonspor, önümüzdeki sezon öncesinde transferde doğru ve dikkatli adımlar atmaya hazırlanıyor. Eskisi gibi yüksek maliyetli transferler yapılmayacak. Genç ve gelecek vaat eden isimler kovalanacak. Bilhassa bonservisi elinde olan oyuncular ile irtibat kurulacak. Trabzonspor’un hedefinde olan isimlerden birisi de Onuralp Çevikkan!

2006 Doğumlu Kaleci Geleceğin Yıldızlarından Birisi Olarak Gösteriliyor

Takdir edersiniz ki, Altınordu, Türkiye’nin en çok oyuncu yetiştiren kulübü! Altyapıdan A takıma çıkardığı isimler ile bilinen Altınordu, bu sezon TFF 1.Lig’de mücadele ediyordu. Ancak, sezonu son iki içerisinde bitirdi. Bu yüzden, önümüzdeki sezon 2.Lig’de yer alacak. Fakat, Altınordu’nun birbirinden kaliteli oyuncular bulunduran altyapısı sayesinde en kısa sürede yeniden TFF 1.Lig’de olacağını söylemek mümkün!

Onuralp Çevikkan, güncel tarih itibariyle, Altınordu’nun U17 takımında forma giyiyor. Kendisi şu ana kadar Altınordu A takımıyla resmi bir maça çıkmadı. Fakat, takımda kalsaydı muhtemelen Altınordu’nun birinci kalecisi olurdu. Trabzonspor, böylesine önemli bir yeteneği kadrosuna katmaya hazırlanıyor. Oyuncu için Altınordu’ya 700 bin Euro bonservisin yanı sıra bir sonraki satıştan yüzde 25 pay verilecek. İzmir kulübü söz konusu şartları kabul etmeye hazırlanıyor. Onuralp Çevikkan’ı önümüzdeki sezon Trabzonspor’da göreceğiz.

2 Ocak 1996 tarihinde dünyaya gelen Onuralp Çevikkan 1.90 boyundadır. Genç kaleci, güncel tarih itibariyle, Türkiye U17 milli takımında forma giyiyor. 2005 – 2006 jenerasyonunun en önemli isimlerinden birisi olarak gösteriliyor. Genç kaleci, futbola 2016 yılında Altınordu’nun altyapısına katılarak başladı. 2022 – 2023 sezonu öncesinde U17 takımına yükseldi. Yaşıtlarına kıyasla çok daha iyi bir fiziği olan oyuncunun önümüzdeki yıllarda milli takımın kalesini koruması bekleniyor.

Trabzonspor Altınordu’dan Transfer Yapmaya Doymuyor

Bordo mavili kulübün oldukça iyi bir altyapısı mevcut! Abdülkadir Ömür ve Yusuf Yazıcı gibi isimlerin Trabzonspor altyapısından yetiştiklerini söyleyebiliriz. Genç ve gelecek vaat eden isimlere önem veren Trabzonspor, farklı altyapılarda forma giyen oyuncuları araştırmayı ihmal etmiyor. Bilhassa Altınordu altyapısındaki oyuncuları listesine alan Trabzonspor’un son keşfi daha önce de söylediğimiz gibi Onuralp Çevikkan oldu. Genç kaleci, transfer resmiyete döküldüğü takdirde Trabzonspor’un Altınordu’dan transfer ettiği altıncı oyuncu olacak.

Bordo mavili kulüp, geçtiğimiz yıllarda Erce Kardeşler ve Muhammet Taha Tepe gibi gelecek vaat eden iki kaleciyi de Altınordu’dan transfer etmişti. Bunun yanı sıra, Enis Destan, Salih Kavraz ve Atakan Gündüz de Altınordu’dan Trabzonspor’a transfer olan isimler arasında yer almışlardı. İzmir ekibi, geçtiğimiz günlerde 20 yaşındaki Emircan Gürlük’ü iki milyon Euro karşılığında Rusya’ya göndermişti.