Anadol Efes Deplasmanda Diş Geçiremedi

THY Euroleague’de temsilcimiz Anadolu Efes, 9 Nisan Cuma günü Euroleague’in 34. haftasında ve normal sezonun son karşılaşmasında deplasmanda AX Armani Exchange Milan ile karşı karşıya geldi. İki takım arasındaki bu maçı ev sahibi AX Armani Exchange Milan, 98 – 75’lik skorla kazanan taraf oldu.

Bu sonuç ile birlikte deplasmanda oynadığı maçı kaybeden başantrenör Ergin Ataman önderliğindeki temsilcimiz Anadolu Efes, bu sezon THY Euroleague’de 3 maç aradan son mağlubiyet almış oldu. Öte yandan kendi sahasında oynadığı maçı kazanan başantrenör Ettore Messina yönetimindeki AX Armani Exchange Milan ise bu sezon THY Euroleague’de son 3 maçında 2. galibiyetini elde etmiş oldu.

Maçın Detayları

THY Euroleague’in 34. haftasında ve normal sezonun son maçında AX Armani Exchange Milan ile Anadolu Efes kozlarını paylaştı. Mücadelenin ilk periyotunu temsilcimiz Anadolu Efes’e karşı 29 – 19; ikinci periyotunu 49 – 39 ve üçüncü periyotunu da 78 – 56 önde tamamlayan AX Armani Exchange Milan, maçı da 98 – 75 önde bitiren taraf oldu. Ayrıca ev sahibi AX Armani Exchange Milan’da Shavon Shields, Kevin Punter ve Zachary LeDay’ın attığı sayılar alınan galibiyette büyük rol oynadı. Öte yandan Anadolu Efes’te Rodrigue Beaubois, Chris Singleton Jr. ve Tibor Pleib’in attığı sayılar mağlubiyete engel olamadı.

Maçın En Skorer İsimleri

THY Euroleague’in 34. haftasında ve normal sezonun son maçında kendi sahasında temsilcimiz Anadolu Efes’i konuk eden AX Armani Exchange Milan, mücadeleden 98 – 75 galip ayrılan taraf oldu. İki takım arasında oynanan bu maçta oyuncuların karşılaşma sonundaki sayı dağılımı ise şöyle oldu: AX Armani Exchange Milan’da Zachary 15, Kevin Punter 18, Vladimir Micov 10, Shavon Shields 19, Sergio Rodriguez Gomez 7, Kaleb Tarczewaki 4, Jeff Brooks 6, Malcolm Delaney 7, Jeremy Evans 10 ve Paul Biligha 2 sayı atarken; Anadolu Efes’te Tibor Pleib 11, Vasilije Micic 8, Christopher Singleton Jr. 12, James Anderson 6, Shane Larkin 6, Rodrigue Beaubois 15, Adrien Moerman 5, Ahmet Tuncer 2, Tolga Geçim 2, Doğuş Balbay 4, Bryant Dunston Jr. 2 ve Sertaç Şanlı 2 sayı attı.