ANADOLU EFES 71 – 75 AX ARMANİ EXCHANGE MİLAN

Temsilcimiz Anadolu Efes THY Euroleague’ in 4. Haftasında AX Armani Exchange Milan takımıyla deplasmanda karşılaşan temsilcimiz sahadan 71- 75 skor ile mağlup ayrılarak üst üste THY Euroleague’ de 4. Kez kaybetmiş oldular.

Karşılaşmanın ev sahibi ekibi AX Armani Exchange Milan ise üst üste THY Euroleague’ de 4. Kez kazanarak sahadan ayrıldılar.

ANADOLU EFES’İN THY EUROLEAGUE KÖTÜ BAŞLANGICI DEVAM EDİYOR

Temsilcimiz Anadolu Efes, THY Euroleague oldukça kötü bir başlangıç yaparak lig de Anadolu Efes ilk dört maçından da sahadan mağlubiyet ile ayrıldılar.

Anadolu Efes geçen sezon THY Euroleague şampiyonu ilk üç karşılaşmasında ilk önce İspanyol ekibi Real Madrid’e deplasmanda 82 – 69 mağlup olan temsilcimiz sonrasında kendi sahasında Rus ekibi CSKA Moskova’ya ise 100 – 96 mağlup oldular.

THY Euroleague’in üçüncü haftasında ise temsilcimiz Anadolu Efes LDLC ASVEL’e 75 – 73 yenilmişlerdi.

THY Euroleague’ in 4. Haftasında ise temsilcimiz Anadolu Efes bu kez İtalyan rakibi AX Armani Exchange Milan ‘ a 71 – 7 5 skor ile yenilerek sahadan üst üste 4. Kez mağlup olarak ayrıldılar.

ANADOLU EFES İTALYAN EKİBİNE İYİ DİRENDİ

Temsilcimiz Anadolu Efes HY Euroleague’in 4. Haftasında rakibi AX Armani Exchange Milan karşısına Vasilije Micić, DeShane Davis Larkin, Adrien Rene Moerman, Christopher Carl Singleton Jr. Ve Filip Petrusev ilk beşlisi ile karşılaşmayan başlayan Anadolu Efes uzun oyuncuları ile rakibi AX Armani Exchange Milan’ın zorlamaya çalışalar da ilk başlarda etkili olan oyun sistemleri sonrasında rakibin oyununa cevap vermediler.

Karşılaşmada ilk çeyreği 16 – 21 önde kapatan temsilcimiz Anadolu Efes ikinci çeyrekte ki oyun planlarının aksama ve hücumda boş şutları değerlendirememeleri oyunu yavaş yvas rakip AX Armani Exchange Milan’ın istediği gibi gitmeye de başlamıştı.

Oyunun ikinci çeyreğini ise rakip AX Armani Exchange Milan’ın 26 – 1 5 üstünlüğü ile sonuçlanmış oldu.  Karşılaşmanın ilk yarısı da AX Armani Exchange Milan 42  –  36 Anadolu Efes olarak sonuçlandı. 

Rakip AX Armani Exchange Milan ilk yarıyı sadece 6 sayı farkla önde tamamlarken temsilcimiz Anadolu Efes ikinci yarıda oyuna deneyi getire bilmek için daha fazla savaşması gerekiyordu ki bunu da iyi yaptılar ve oyuna yeniden geri döndüler.

Oyunun üçüncü çeyreğinde her iki takımın da katı savunması ile geçerken AX Armani Exchange Milan 21 sayı ürete bilirken temsilcimiz Anadolu Efes 13 sayı bula bildiler.

Karşılaşmanın son çeyreğinde ise temsilcimiz Anadolu Efes oyuna ağırlığını koymuş olsalar da bu yetmedi. Son çeyreği temsilcimiz Anadolu Efes 22 – 12 üstünlük sağlayarak tamamlasalar da karşılaşmayı 75 – 71 ile kaybetmiş oldular.

AX Armani Exchange Milan en çok sayı kaydeden oyuncuları: Malcolm Hakeem Delaney 16, Devon Hall 13, Shavon O’Day Stokholm Shields 12, Luigi Datome 11.

Anadolu Efes en çok sayı kaydeden oyuncular: Vasilije Micić 17, DeShane Davis Larkin 13, Adrien Rene Moerman12, Filip Petrusev 10.