Anadolu Efes Alba Berlin Deplasmanından Galibiyetle Dönüyor

Eski günlerini arayan Anadolu Efes; THY Euroleague’in 9. haftasında deplasmanda Almanya’nın Alba Berlin takımı ile karşılaştı.

Bu sezona istediği gibi başlayamayan temsilcimiz; en azından bu maçı kazanarak rahat bir nefes almak istiyordu. Lacivertli beyazlı takım; kadro ve oyun olarak üstün olduğu rakibini 90-63 mağlup ederek Euroleague’deki üçüncü galibiyetini aldı. Gelin, Anadolu Efes’in galibiyetinin detaylarına yakından bakalım!

Alba Berlin Maça Daha İyi Başlayan Taraftı

Berlin’in en ünlü salonlarından birisi olarak bilinen Mercedes Benz Arena’da oynanan mücadeleye olan ilgi bir hayli fazlaydı. Alba Berlin; saha ve seyirci avantajını kullanarak maça daha iyi başladı. Bilhassa ilk periyotta etkili oldu.

Rakibine savunmada ve hücumda cevap veremeyen temsilcimiz; taraftarlarını üzen bir performans sergiledi. Anadolu Efes; ilk periyodun sonlarına doğru kendisini toparladı. Ancak, yine de karşılaşmanın ilk periyodu Alba Berlin’in 21-20’lik üstünlüğü ile tamamlandı.

Anadolu Efes İlk Yarıyı Önde Tamamladı

Maçın ilk periyodunu Alba Berlin’in önde tamamlaması; temsilcimizi bir hayli hırslandırdı. İkinci çeyrekte sahada çok daha iyi bir Anadolu Efes vardı. Bilhassa hücumda bir hayli etkili olan takımımız; farkı giderek açmaya başladı. Sonuç olarak, lacivert beyazlı takım; ilk yarıyı 51-35 önde tamamladı.

Anadolu Efes; ilk periyotta yaşadığı bocalamanın ardından kendisini bulmuştu. Üçüncü periyoda da en iyi şekilde başlayan temsilcimiz; oyunun kontrolünü elinde tuttu. Son çeyreğe 70-47 önde girmeyi başardı. Alba Berlin; temsilcimizin oyununa karşılık veremedi.

Anadolu Efes’in üstünlüğü maçın son periyodunda da sürdü. Birçok oyuncusundan skor katkısı alan takımımız; maçı 90-63 kazanarak taraftarlarını sevindirdi. Bir başka deyişle, THY Euroleague 2021 – 2022 sezonundaki üçüncü galibiyetini almış oldu.

Vasilije Micic Maçın En Skorer İsmi Oldu

Geçtiğimiz sezonki performansını gösteremediği için eleştirilen Anadolu Efes’in deneyimli oyuncusu Vasilije Micic; attığı 19 sayı ile hem takımının hem de maçın en skorer ismi olmayı başardı. Alba Berlin’de ise Oscar da Silva attığı 13 sayı ile takımına en iyi katkıyı yapan isim oldu.

Ergin Ataman Oynanan Oyundan Bir Hayli Memnun!

Takımının göstermiş olduğu performanstan dolayı eleştiri oklarının hedefi haline gelen Anadolu Efes koçu Ergin Ataman; Alba Berlin karşısında çok iyi bir oyun sergilediklerini ifade etti. Deneyimli teknik adam; aldıkları bu galibiyetin çok önemli olduğuna da değindi.

Ataman; Anadolu Efes’in bu maçta tam anlamıyla bir hücum takımı gibi oynamasının kendisini çok mutlu ettiğini sözlerine ekledi.

Herkesin bildiği üzere Anadolu Efes sezonun şu ana kadarki bölümünde çok fazla maç kaybetti. Ergin Ataman; puan kayıplarını telafi etmek adına Alba Berlin maçını bir çıkış olarak gördüklerini söyledi. Bilhassa ikinci çeyreğin başında Micic’in sahaya girmesiyle beraber oyunda fark yarattıklarına değindi.

Anadolu Efes; bir sonraki THY Euroleague maçında 17 Kasım 2021 tarihinde Olimpiakos ile karşılaşacak.