ANADOLU EFES FARK ATTI

Temsilcimiz Anadolu Efes Türk Hava Yolları Avrupa Ligi’nde oynamış olduğu 28.hafta karşılaşmasında karşı karşıya geldiği Rus temsilcisi CSKA Moskova’yı 100-70 gibi bir skorla ezip geçerken Ardarda 6 galibiyetini almış oldu. 

Türk Hava Yolları Avrupa Ligi kapsamında yapılan 28 hafta mücadelesinde ING basketbol Süper Ligi ve Türk Hava Yolları Avrupa Ligi’nde başarılı bir performans ortaya koyan temsilcimiz Anadolu Efes sahasında konuk etmiş olduğu Rus temsilcisi CSKA Moskova 30 sayı fark attı ve 100-70 gibi bir skorla sahadan ayrılırken Arda Arda 6. defa galip gelme başarısı gösterdi.

bir karşılaşması da eksik olan temsilcimiz Anadolu Efes 17. galibiyetini alırken Rus temsilcisi CSKA Moskova ise Avrupa Ligi kapsamında 9 defa mağlup olmuş oldu.

KARŞILAŞMADAN ÖNEMLİ ANLAR

Mücadeleye harika bir başlangıç yapmış olan temsilcimiz Anadolu Efes daha mücadelenin ilk dakikalarında boyalı alandan skorlar üretmeye başladı.  Toplu iyi oynayan ve hücumda üretkenliği elden bırakmamış olan ev sahibi Anadolu Efes mücadelede henüz 6 dakikaya girmişken komik etti ekip ile farkı 13 sayıya kadar çıkarmış ve skoru 19-6’ya getirmeyi başarmıştı. 

Yaptığı top kayıtlarına engel olamayan Rus temsilcisi CSKA Moskova karşısında yetenekli oyuncu Sertaç Şanlı’nın da yapmış olduğu skor katkısıyla performansını arttırmış olan lacivert-beyazlı Anadolu Efes ilk periyodu 31-13 önde kapatmayı başardı. 

Ikinci periyoda da hareketli başlamış olan temsilcimiz Anadolu Efes çeyreğin henüz başında serbest atış çizgisinden dolmuş olduğu sayılar ile etkisini artırırken karşılaşmada henüz 14 dakikaya girildiğinde fark 29 sayıya çıkmış skor ise 45-16 olmuştu.

Deyim yerindeyse oyunu avcuna almış olan temsilcimiz Anadolu Efes ilk yarı biterken skoru 55-28’e getirmiş ve soyunma odasına 27 sayı farkla önde gitmeyi başarmıştı.

İKİNCİ DEVRE

 Aradaki farkın Bir Hayli yüksek olması nedeniyle ikinci yarıya çok vasat bir performans ile başlanırken Rus temsilcisi CSKA Moskova final hakkını 3 periyodun başında doldurmuş oldu.  En önemli oyuncusunun diskalifiye olmuş olması sebebiyle oyunda varlık göstermede zorlanan Rus temsilcisi CSKA Moskova karşısında kolay sayıları bulup harika bir performans ortaya koyan temsilcimiz dakikalar 29’u gösterdiğinde skoru 71-42’ye getirmeyi başarmıştı. 

üç çeyrekte fark bir ara 31 sayıya kadar çıkmış olsa da son çeyreğe Anadolu Efes 75-45’lik skorla 30 sayı farkla önde girmeyi başardı. Son periyotta farkın kapanmasına müsaade etmeyen ve harika bir oyun ortaya koyan temsilcimiz Anadolu Efes iyi çok isabeti bulmuş ve oldu üç sayılık atışlarda üstünlüğüne devam etti. 

Kısa basketçileri ile Ardarda bulmuş oldu 3 sayılık katkılarla karşılaşmanın 39 dakikasında farkı 33 sayıya yükseltmeye başarırken skoru ise 97-64 yaptı.  Karşılaşmanın son anlarında yetenekli oyuncu Micic’ten  skor katkısı almaya devam eden temsilcimiz Anadolu Efes karşılaşmayı 30 sayı farkla 100-70’lik skorla kazan başardı Ardarda 6. galibiyetini hanesine yazdırdı.