Anadolu Efes Deplasmanda Güldü

THY Avrupa Ligi’nin 18. haftasında temsilcimiz Anadolu Efes, deplasmanda Fransa temsilcisi ASVEL’e konuk oldu. İki takım arasındaki bu mücadeleyi temsilcimiz Anadolu Efes, 102 – 80 kazanmayı başardı. Bu sonuç ile birlikte maçtan galibiyet ile ayrılan baş antrenör Ergin Ataman yönetimindeki Anadolu Efes, THY Avrupa Ligi’nde bu sezon 9. galibiyetini aldı. Maçın dördüncü ve son çeyreğinde de maçın başından bu yana etkili ve üstün olduğu sürdüren temsilcimiz Anadolu Efes, 102 – 80’lik skorla mücadeleden galip ayrılmayı başardı.

Kendi sahasında, kendi evinde oynadığı maçtan yenilgi ile ayrılan baş antrenör T.J Parker önderliğindeki Fransız temsilcisi ASVEL ise THY Avrupa Ligi’nde bu sezon tam olarak 12. mağlubiyeti almış oldu.

İki takım arasında oynanan bu maçta en skorer isimler temsilcimiz Anadolu Efes’te attığı 23 sayı ile Micic, 16’şar sayı ile Larkin ve Singleton ve 14 sayı ile Dunston olurken; Fransız temsilcisi ASVEL’de attığı 22 sayı ile Cole ve attıkları 11’er sayı ile Freeman, Kahudi ve Howard oldu.

Maçın Detayları

THY Avrupa Ligi’nin 18. Haftasında Astroballe Stadyumu’nda Fransız temsilcisi ASVEL ile Anadolu Efes kozlarını paylaştı. Maçın ilk çeyreğini etkili başlayan temsilcimiz Anadolu Efes, başarılı hücum organizasyonları ile birinci periyotu 29 – 15 önde kapattı.

Maçın ikinci çeyreğinde de başarılı oyununu sürdüren Anadolu Efes, farkı açmaya devam etti maçın ilk yarısını 54 – 34 önde bitirdi. Maçın üçüncü çeyreğinde de üstün oyununu sürdüren temsilcimiz Anadolu Efes, savunmasını da sertleştirerek rakibine kolay sayı şansı tanımadı ve üçüncü periyotu 82 – 59 önde tamamladı.

Maçın dördüncü ve son çeyreğinde de maçın başından bu yana etkili ve üstün olduğu sürdüren temsilcimiz Anadolu Efes, 102 – 80’lik skorla mücadeleden galip ayrılmayı başardı.

Sayı Dağılımı

THY Avrupa Ligi’nin 18. haftasında temsilcimiz Anadolu Efes, deplasmanda Fransa temsilcisi ASVEL’e konuk oldu. İki takım arasındaki bu mücadeleyi temsilcimiz Anadolu Efes, 102 – 80 kazanmayı başardı. THY Avrupa Ligi’nin 18. Haftasında oynanan maçta temsilcimiz Anadolu Efes, deplasmanda karşılaştığı Fransız temsilcisi ASVEL’i 102 – 80 mağlup etmeyi başardı. İki takım oyuncularının sayı dağılımı ise şöyle oldu:

Anadolu Efes’te Larkin 16, Singleton 16, Micic 23, Anderson 12, Dunston 14, Beaubois 9, Sertaç Şanlı 8 ve Moerman 4 sayı atarken; Fransız temsilcisi ASVEL’de Diot 2, Bako 4, Lighty 5, Yabusele 5, Cole 22, Freeman 11, Kahudi 11, Lacombe 6, Hayes 2, Walton Jr. 1 ve Howard 11 sayı attı.