Anadolu Efes Deplasmanda Panathinaikos’a Mağlup Oldu

Turkish Airlines EuroLeague’in 6. Haftasında temsilcimiz Anadolu Efes, 27 Ekim arşamba günü deplasmanda Yunan ekibi Panathinaikos’a konuk oldu. İki takım arasındaki bu mücadeleyi ev sahibi Panathinaikos, 95 – 69’luk skor ile kazanan taraf oldu. Bu sonuç ile birlikte deplasmanda oynadığı maçta rakibine kaybeden başantrenör Ergin Ataman yönetimindeki temsilcimiz Anadolu Efes, Turkish Airlines EuroLeague’de bu sezon 5. Mağlubiyetini almış oldu. Diğer yandan kendi sahasında oynadığı maçta rakibini mağlup eden başantrenör Dimitris Priftis önderliğindeki ev sahibi Panathinaikos ise Turkish Airlines EuroLeague’de bu sezon 2. Galibiyetini elde etmiş oldu. Öte yandan iki takım arasındaki bu mücadelede en skorer isimler ev sahibi Panathinaikos’ta attığı 34 sayı ile Macon, 17 sayı ile Nedovic, 13 sayı ise Sant Roos ve 12 sayı ile Papagiannis olurken; konu takım Anadolu Efes’te ise attığı 16 sayı ile Beaubois, 15 satı ile Bryant ve 11 sayı ile Singleton oldu.

Panathinaikos ve Anadolu Efes Maçının Detayları

Turkish Airlines EuroLeague’in 6. Haftasında OAKA Altion Stadı’nda hakemlerden Olegs Latisevs (Letonya), Benjamin Jimenez (İspanya) ve Luka Kardum’un (Hırvatistan) yönettiği maçta Panathinaikos ile Anadolu Efes karşı karşıya geldi. İki takım arasındaki bu mücadelenin ilk çeyreğine hızlı ve etkili başlayan taraf ev sahibi Panathinaikos oldu. Özellikle pota altında etkili olan Yunan temsilcisi, birinci periyotu 22 – 13’lük skor ile önde tamamladı. Maçın ikinci çeyreğine de etkili başlayan ev sahibi Panathinaikos, bu periyotta hem boyalı alanda hem de dış atışlarda oyundaki üstünlüğünü devam ettirdi. Böylece ev sahibi Panathinaikos, maçın ilk devresini 52 – 35’lik skor ile önde tamamladı. Maçın üçüncü çeyreğinde ise ev sahibi Panathinaikos, rakibi Anadolu Efes’in aradaki farkı kapatmasına izin vermedi. Hücumda etkili oyununa devam eden Yunan ekibi, maçın üçüncü peritonu da 78 – 55 kazanan taraf oldu. Maçın dördüncü ve son çeyreğinde de oyunda etkili ve üstün olan taraf ev sahibi Anadolu Efes oldu. Aradaki farkı bir türlü eritemeyen ve savunmada boşluklar vermeye devam eden temsilcimiz Anadolu Efes, karşılaşmadan 95 – 69’luk skor ile mağlup ayrılan taraf oldu.

Panathinaikos ve Anadolu Efes Oyuncularının Sayı Dağılımı

Turkish Airlines EuroLeague’in 6. Haftasında temsilcimiz Anadolu Efes, deplasmanda Yunan ekibi Panathinaikos’a konuk oldu ve sahadan 95 – 69 mağlup ayrıldı. Bu sonuç ile birlikte iki takım oyuncularının maç sonundaki sayı dağılımı ise şöyle oldu: ev sahibi Panathinakos’ta Perry 2, Macon 34, Sant-Roos 13, Papagiannis 12, Bochoridis 3, Papapetrou 8, Ferrel 2, Kaselakis 2, White 2 ve Nedovic 17 sayı atarken; konuk takım Anadolu Efes’te ise Larkin 9, Beaubois 16, Bryant 15, Singleton 11, Pleiss 9, Erten Gazi 2, Moerman 3 ve Petrusev 4 sayı attı.