ANADOLU EFES DÖRTLÜ FİNALDE

Dünya çapında birçok basketbolsever gözünü Köln’e dikti.  Türk Hava Yolları Avrupa Ligi kapsamında oynanacak olan Final Four mücadeleleri 28 Mayıs 2021 tarihi cuma günü Almanya’nın Köln şehrinde yapılacak ve temsilcimiz Anadolu Efes şampiyonluk mücadelesi verecek. ING basketbol Süper Ligi ve Türk Hava Yolları Avrupa Ligi kapsamında göstermiş olduğu iyi performans ve almış olduğu galibiyetler ile adından söz ettiren Anadolu Efes art arda iki defa Final Four’da mücadele etme fırsatı buldu.

RÖVANŞI ALMAK İSTİYOR

Türk Hava Yolları Avrupa gibi kapsamında oynanacak Final Four mücadelelerine çok az bir zaman kaldı. Basketbolun en büyük organizasyonlarından biri olan Türk Hava Yolları Avrupa Ligi Final Four mücadelelerin bu hafta sonunda Almanya’nın düzeyde kentlerinden biri olan Kölnde yapılacak. Türk Hava Yolları Avrupa Ligi Final Four mücadelelere 19 bin seyirci kapasitesi olan bir salonda oynanmasına rağmen pandemi tedbirleri sebebiyle karşılaşmaları herhangi bir taraftar izleyemeyecek.

ING basketbol Süper Ligi’nde ve Türk Hava Yolları Avrupa Ligi’nde göstermiş olduğu harika performans ile dikkatleri üzerine toplayan Anadolu Efes art arda iki defa böylesine büyük bir organizasyonda boy göstermenin heyecanını yaşıyor. Temsilcimiz Anadolu Efes 28 Mayıs 2021 tarihli cuma akşamı 19:00’da oynayacağı karşılaşmadan Rus temsilcisi CSKA Moskova ile kozlarını paylaşacak.

DÖRDÜNCÜ FİNAL FOUR

Anadolu Efes 2019 yılında finalde karşılaştığı ve kaybederek kupaya uzanamadığı mücadelenin rövanşında Rus temsilcisi CSKA Moskova ile kozlarını paylaşıp ve rakibini mağlup etmesinin ardından final bileti almaya hedefliyor. Ergin Ataman yönetiminde harika bir performans ortaya koyan Anadolu Efes normal sezonu almış oldu 12 mağlubiyet ve 22 galibiyet ile puan durumunun 3 sırasında tamamlamıştı. Temsilcimiz Anadolu Efes geçtiğimiz günlerde yapılan play-off mücadelelerinde İspanyol temsilcisi Real Madrid’i 3-2 mağlup ederek adını Final Four’a yazdırmayı başarmıştı.

Daha önce 2000-2001 ve 2019 yıllarında Final Four’a kalmayı başarmış olan temsilcimiz Anadolu Efes 28 Mayıs’ta oynanacak karşılaşmalar ile 4 kez böylesine büyük bir organizasyonda boy gösterecek. Türk Hava Yolları Avrupa Ligi kapsamında büyük bir tecrübeye sahip olan Rus temsilcisi CSKA Moskova normal sezonu 10 mağlubiyet ve 24 galibiyet ile bitirerek puan durumunda ikinci sırada yer almıştı.