Anadolu Efes Evinde Zenit’e Mağlup oldu

Temsilcimiz Anadolu Efes bu sezon THY Euroleague’de çıktığı 8. Maçından da yenilgi ile ayrıldı ve 8. Maçta 6. Yenilgisini almış oldu. Maçın sonucu Anadolu Efes 79 – 90 ZenitPetersburg

THY Euroleague’de 8. Hafta mücadelesinde kendi evinde Rus ekibi Zenit Petersburg’u ağırladı. Karşılaşmadan galibiyet ile ayrılan konuk ekip olurken bu sezon THY Euroleague’de geride kalan 8 haftada temsilcimiz Anadolu Efes 6. Mağlubiyetini alırken, konuk Rus ekibi Zenit Petersburg ise 5. Galibiyetini almış oldu.

Temsilcimiz Anadolu Efes – Zenit Petersburg Maçından Sahadan Detaylar

Karşılaşmanın ilk çeyreğinin başlarında iki takım pota altını etkili kullandı ve 4. Dakikaya gelindiğinde 6 – 6 eşitliğe getirildi. Boyalı alanda da etkili olan temsilcimiz Anadolu Efes TiborPleiss ile etkili olurken konuk ekip dış atışlardan peş peşe isabet buldu ve ilk çeyrek tamamlanırken konuk ekip Zenit 20 – 22 önde tamamlandı ve takımlar kenara geldi. İki takım ilk çeyrekte birbirine hem oyun olarak hem de skor olarak üstünlük kuramasa da Temsilcimiz Anadolu Efes düşük yüzde ile skor üretmesi dikkat çekti.

İkinci çeyrekte temsilcimiz hücum organizasyonlarında zorlanırken konuk ekip ise oldukça başarılı bir savunma yaptı bununla birlikte temsilcimizin üst üste top kayıplarında bulunması konuk Zenit Petersburg öne geçmeyi bildi ve baskın oynayan taraf oldu.

Kuzminskas’ın bulduğu 3 sayılık isabetler ile 15. Dakikaya gelindiği de fark çift hanelere ulaştı. Konuk ekibin çok daha üstün olduğu çeyrekte skor tabelası 33 – 47 konuk ekibin üstünlüğünü gösterirken ilk yarı tamamlandı ve takımlar soyunma odasının yolunu tuttu. Bu çeyrekte hücumda oldukça düşük yüzdelerle oynayan Temsilcimiz Anadolu Efes savunmada da başarılı olamadı ve bu sonuç ortaya çıktı.

3. çeyrekte ilk yarıdaki etkili performansını sürdüren konuk ekip baskıyı daha da arttırdı ve 25. Dakikada skor 40 – 66’ya kadar geldi. Hem oyunun kontrolünü kaybeden hem de hücum organizasyonlarında başarısız olan temsilcimiz Anadolu Efes kötü bir 3. Çeyrek performansı sergiledi.

Bu çeyrekte 7 üçlük denemesinden yalnızca 2 kez isabet yakalayan temsilcimiz rakibimizi savunmakta da başarılı olamayınca 3. Çeyrek 51 – 73 Zenit Petersburg üstünlüğü ile tamamlandı.

Maçın son çeyreğinde taraftarın desteğini de alan Anadolu Efes hücumda da savunmada da oldukça başarılı performans sergiledi.Shane Larkin ve Elijah Bryant’ın sağladığı 20 sayılık katkı sayesinde farkı 9’a kadar indirmeyi bildi fakat önceki çeyreklerde oluşan büyük farkı kapatmak için yeterli olamadı ve maç konuk ekibin 79 – 90 üstünlüğü ile sonuçlandı.

Temsilcimiz Anadolu Efes son çeyrekte sergilediği oyununu maçların geneline yaymayı başarabilirse kalan maçlarda oldukça başarılı olabilir.

 

Maçta Dikkat Çekici Performanslar

Zenit Petersburg’da ConnerFrankamp 18 dakikada 18 sayı 1 ribaunt ve 3 asist ile kısa sürede harika bir performans sergiledi. MindaugasKuzminskas 15 sayı 5 ribaunt ve 1 asist ile oynarken, Temsilcimizde Larkin 14 sayı 1 ribaunt ve 5 asist ile oynadı.