ANADOLU EFES FİNAL BİLETİNİ ALDI

ING basketbol Süper Ligi kapsamında yapılan Play-off yarı final mücadelesinin 3. seri karşılaşmasından normal sezonu 1 sırada bitiren Anadolu Efes Beşiktaş deplasmanda konuk olduğu karşılaşmada rakibini 30 sayı fark ile 96-66 mağlup etti ve seride durumu 30 yapmasının ardından finale adını yazdırmayı başardı.  Yarı finalin bir diğer karşılaşmasında ise Fenerbahçe Beko ile Pınar Karşıyaka karşı karşıya gelirken bu iki takımın karşılaştığı seride durum 1-1. bu eşleşmeden çıkacak sonuç sonrasında Anadolu Efes’in finaldeki rakibi belli olacak şampiyonluğa uzanmak için mücadele edecek.

KARŞILAŞMADAN ÖNEMLİ DETAYLAR

Yetenekli oyuncularından almış olduğu skor katkısı ile ilk periyoda hızlı bir başlangıç yapan Anadolu Efes hücumda eskim Bir performans ortaya koydu. Ev sahibi siyah-beyazlı ekip Beşiktaş savunmada yaptığı hatalar sebebiyle mücadelenin 7 dakikasına girildiğinde fark 17 sayıya kadar çıkmış ve skor 8-25’e gelmişti.  Etkili Oyununa devam eden Anadolu Efes ilk periyodu 14 sayı fark ile 30-16 Üstün kapatmayı başardı.  Karşılaşmanın ikinci çeyreğinden rotasyonda kullandığı oyuncularına şans veren Anadolu Efes dakikalar 14’ü gösterdiğinde farkı 23 sayıya kadar çıkarmayı başarmıştı.

Ev sahibi ekip Beşiktaş periyodun geri kalanında istediği performansı ortaya koymayınca Anadolu Efes farkı açmaya devam etti ve soyunma odasına 27 sayılık fark ile giderken skor 33-60’a geldi. Mücadelenin 3 periyodunda da istediği varlığı ortaya koyamayan ev sahibi Beşiktaş konuk ekip Anadolu Efes’ten gelen basketleri karşılık verememesinin yanı sıra savunmasında Açıklar vermeye de devam etti. Mücadelenin 28 dakikasında fark 34 sayıya kadar çıksa da Anadolu Efes final periyoduna 26 sayılık farkla 73-47 önde girmeyi başardı. Mücadelede geriye kalan dakikalarda da üstünlüğü elden bırakmayan rakip Anadolu Efes mücadeleyi 30 sayı farkla 96-66 kazanarak seride durumu 30 yaparken final biletini almış oldu.

OYUNCULAR VE PERFORMANSLARI

Ev sahibi ekip Beşiktaş’ta Şehmus Hazer 8, Blackmon 6, Berry II, Ercan Osmani 4, Furkan Haltalı 4, Mehmet Yağmur 4, Johnson 2, Sadık Emir Kabaca, Egehan Arna 9, Hakan Sayılı 2, Alperen Şengün 23, Samet Yiğitoğlu 4 sayılık performans ortaya koyarken, Konuk ekip Anadolu Efes’e finalin kapılarını Micic 13, Beaubois 7, Anderson 5, Moerman 17, Sertaç Şanlı, Yiğitcan Saybir 18, Doğuş Balbay 7, Tolga Geçim 9, Buğrahan Tuncer 3, Pleiss 17 sayılık performans ile açmış oldular.