ANADOLU EFES FİNALDE

Türk Hava Yolları Avrupa Ligi kapsamında yapılan dörtlü final mücadelelerinin en önemli karşılaşması olan ve müşteri temsilcisi  CSKA Moskova ile temsilcimiz Anadolu Efes  takımlarının karşı karşıya geldiği mücadele nefesleri kesti. ING basketbol Süper Ligi’nde ve Türk Hava Yolları Avrupa Ligi’nde bu sezon harika bir performans ortaya koyan temsilcimiz Anadolu Efes başından sonuna kadar harika bir performans gösterdi ve iyi bir maç çıkararak Rus rakibini 86-89 mağlup etmeyi başardı. 2019 yılındaki karşılaşmanın rövanşı ne Anadolu Efes, Milan’ın Barcelona’ya mağlup olması sonucu finalde İspanyol ekip Barcelona ile eşleşti ve kupaya bir adım daha yaklaştı.

İLK DEVREDE ANADOLU EFES’İN EZİCİ ÜSTÜNLÜĞÜ VARDI

Mücadelenin ilk periyodunda genel itibarıyla iyi bir performans ortaya koyan Anadolu Efes ilk yere hızlı başladı ve bulduğu sayılara ek olarak savunmasında rakibine kolay sayı bulma şansı vermedi.  Periyodunun bitmesine Yaklaşık 4 dakika kala farkı 8 sayıya kadar çıkarmayı Başaran Anadolu Efes skoru 11-19’a getirdi. Verilen molanın ardından ‘lük ile başlayan Anadolu Efes geri kalan dakikalarda geçen dengeli oyun sonrasında ilk periyodu 10 sayı fark ile 15-25 önde kapattı.

Mücadelenin ikinci periyodunda karşılıklı basketler ile başlanırken kadar13 gösterdiğinde temsilcimiz Anadolu Efes’in 9 sayılık fark ile 31-22 üstünlüğü bulunuyordu. Bu dakikadan sonra oyunun kontrolünü tümüyle eline alan temsilcimiz Anadolu Efes oyuncularından bulunmuş olduğu skor katkıları ile periyodun yarısında farkı 15 sayıya kadar çıkarmayı başardı ve durumu 24-39 da getirdi.  Periyodun kalan dakikalarında karşılaşma dengeli devam ederken temsilcimiz Anadolu Efes soyunma odasına 12 sayı farkla 49 37 Üstün gitmeyi başardı.

SON PERİYOTTA FARK KAPANDI

Karşılaşmanın 3. periyodunda da hızlı başlayan ekip temsilcimiz Anadolu Efes oldu. Periyodun ilk 2 dakikasında farklı bir ara 18 sayıya kadar çıkarmayı Başaran temsilcimiz Anadolu Efes durumu 37-55 ‘e getirmeyi başardı. Periyodun kalan dakikalarında da ekibi ile farkı koruyan güçlü ekip Anadolu Efes son periyoda 16 sayı fark ile 71-55 önde girmeyi başardı.  Karşılaşmanın son periyodunda Rus temsilcisi CSKA Moskova’nın harika Başlangıcı vardı. Son periyodun ilk dakikasında yetenekli oyuncularından almış olduğu spor katkısı ile farkı 10 sayıya kadar indirmeye Başaran CSKA Moskova istediği sayıları Bursa’da temsilcimiz Anadolu Efes karşılaşmayı 86-89 kazanarak finale çıktı