Anadolu Efes Galibiyet Serisini 11 Maça Çıkardı

ING Basketbol Süper Ligi TOFAŞ 78 – 92 Anadolu Efes

ING Basketbol Süper Ligi 13’üncü haftasında Tofaş sahasında Anadolu Efes’i konuk etti. Anadolu Efes, TOFAŞ karşısında sergilediği üstün performans ile birlikte parkeden 78 – 92 galip ayrılmayı bildi.

Lacivert beyazlılar Bursa ekibi TOFAŞ karşısında aldığı galibiyet ile ING Basketbol Süper Ligi’nde bu sezon üst üste 11’inci galibiyetini almayı başardı. ING Basket Süper Ligi’nde parkeye çıktığı 11 karşılaşmada toplam 963 sayı üreten Anadolu Efes potasında ise 790 sayı gördü.

Ligde aldığı 11 galibiyet ile birlikte toplamda 22 puana ulaşan lacivert beyazlı ekibin +173 averajı bulunuyor. 2 maç eksiği bulunan Anadolu Efes, TOFAŞ deplasmanında aldığı galibiyet ile birlikte 3’üncü sırada yer alıyor.

Öte yandan TOFAŞ, Anadolu Efes karşısında ING Basketbol Süper Ligi’nde aldığı mağlubiyet ile birlikte 7’inci mağlubiyetini aldı. 1 maç eksiği bulunan TOFAŞ ligde aldığı 5 galibiyet ile topladığı 17 puanla 8’inci sırada yer alıyor. TOFAŞ’ın 7 mağlubiyete rağmen +22 averajı bulunuyor.

TOFAŞ’A VİRÜS ETKİSİ

Korona virüs vakaları nedeniyle önemli oyuncularından eksik parkeye adımını atan TOFAŞ, Anadolu Efes karşısına karşılaşmaya hızlı başladı. Müsabakanın ilk 3 dakikası boyunca lacivert beyazlı ekibe sayı şansı tanımayan TOFAŞ 8 – 0’lık bir seri yakaladı ve ilk çeyreği üstün oyunu ile birlikte 25 – 14 önde tamamlandı.

İkinci çeyreğe bambaşka bir görüntüde çıkan Anadolu Efes, periodun ilk dakikalarında hücumdaki etkileyici performansı ile birlikte 11 – 0’lık bir seri yakaladı.

Moerman ve Ahmet Buğrahan’ın büyüleyici performansı ile Anadolu Efes, önce farkı eritti ardından ise öne geçmeyi başardı. Ritmini kaybeden TOFAŞ ikinci çeyreğin sonunda 37 sayıda kalırken, Anadolu Efes 53 sayı ile ilk yarıyı kapattı.

Devre arasının arından oyunun hakimiyetini eline alan konuk takım Anadolu Efes, üçüncü çeyrekte 25 sayı üretirken, maçtan yavaş yavaş kopan TOFAŞ ancak 17 sayı üretebildi ve karşılaşmanın 3’üncü çeyreği 54 – 78 Anadolu Efes’in liderliği ile tamamlandı.

Son çeyrekte ise Anadolu Efes oyun disiplininden uzaklaşa da aradaki farkı korumayı bildi ve karşılaşmadan 78 – 92 üstün ayrılarak namağlup unvanını 11 maça çıkardı. ING Basketbol Süper Ligi 13’üncü haftasında Tofaş sahasında Anadolu Efes’i konuk etti. Anadolu Efes, TOFAŞ karşısında sergilediği üstün performans ile birlikte parkeden 78 – 92 galip ayrılmayı bildi.