ANADOLU EFES İÇİN “FİNAL FOUR” HEYECANI BAŞLIYOR

Türk Hava Yolları Avrupa Ligi kapsamında dörtlü final heyecanı başlıyor. 28 Mayıs 2021 tarihli cuma akşamı Almanya’nın Köln şehrinde başlayacak olan Türk Hava Yolları Avrupa Ligi dörtlü final mücadelesinde temsilcimiz Anadolu Efes art arda 2. defa mücadele etmiş olacak.

RUS RAKİPTEN RÖVANŞI ALMAK İSTİYORLAR

Türk Hava Yolları Avrupa Ligi’nde dörtlü final mücadelelerin başlamasına çok az bir süre kala temsilcimiz Anadolu Efes art arda iki defa bu organizasyonda yer almanın heyecanını yaşıyor. 28 Mayıs 2021 Cuma günü başlayacak olan Türk Hava Yolları Avrupa Ligi dörtlü finali yaklaşık 19 bin seyirci kapasitesi olan Lanxess Arena’da oynanacak ancak kendimi kısıtlamaları sebebiyle salonda herhangi bir seyirci bulunamayacak. art arda iki defa böylesine büyük bir organizasyonda boy gösterecek olan temsilcimiz Anadolu Efes 28 Mayıs 2021 tarihli cuma akşamı Türkiye saati ile 19:00 da Rus ekibi CSKA Moskova ile kozlarını paylaşacak. 

2020/2021 sezonu kapsamında hem ING basketbol Süper Ligi’nde hem de Türk Hava Yolları Avrupa Ligi’nde harika bir performans ortaya koyan temsilcimiz Anadolu Efes 2019 yılında finalde Rus ekibi CSKA Moskova ile mücadele etmiş ve mağlup olmasının ardından kupaya Uzanamamıştı.  Başarılı temsilcimiz Anadolu Efes final four kapsamında oynanacak ve 28 Mayıs 2021 tarihli Cuma günü oynanacak mücadelede Rus rakibini mağlup ederek 2019’un rövanşını almak istiyor ve finale çıkmayı hedefliyor.

KUPAYA UZANMAYA YAKINLAR

Tecrübeli baş antrenörü Ergin atamanın yönetiminde 2020/2021 sezonunun normal süresi mi toplamda 22 kez rakiplerine mağlup ederek ve 12 karşılaşmada ise fark eden muhalif olarak ayrılan puan durumunda 3 sırada sezonu noktalayan Anadolu Efes mücadelelerinde İspanyol temsilcisi Real Madrid seri karşılaşmalarında 3-2 mağlup esmeye başarmış ve adını Türk Hava Yolları Avrupa Ligi dörtlü final’e yazdırmayı başarmıştı. Anadolu Efes tarihinde 2000-2001 ve 2019 yıllarının ardından 4 kez dörtlü finale kalma başarısını gösterdi. Tarihler 1996 gösterdiğinde koraç Kupası ile Avrupa’da ilk kez kupa alarak Türkiye’yi gururlandıran Anadolu Efes 25 yılın ardından bu defa Avrupa’nın en prestijli kupasını Müzesi’ne götürmek için parkede mücadele verecek.