ANADOLU EFES İYİ OYNADI

ING Basketbol Süper Ligi kapsamında oynanan sıkıntılı mücadelede önder ING Basketbol Süper Ligi’nde ve Türk Hava Yolları Avrupa Ligi’nde iyi bir performans ortaya koyarak adından sıkça söz ettiren Anadolu Efes, en yakın takip edeni Pınar Karşıyaka’yı deplasmanda 98-89 yenik etti.

ING Basketbol Süper Ligi 25. hafta mücadelesinde önder ING Basketbol Süper Ligi’nde ve Türk Hava Yolları Avrupa Ligi’nde iyi bir performans ortaya koyarak adından sıkça söz ettiren Anadolu Efes, deplasmanda Pınar Karşıyaka’yı 98-89 yendi. 

KARŞILAŞMADAN ÖNEMLİ ANLAR

Karşılaşmaya Henry, Morgan ve Taylor’ın baket atışları ile 8-0’lık bir seriye getiren ev sahibi takım Pınar Karşıyaka, başarılı oyuncuus Henry’nin sayıları ile 6. dakikada farkı tam 11 sayıya kadar çıkarabildi. 17-6.

Hücumda toparlanan ING Basketbol Süper Ligi’nde ve Türk Hava Yolları Avrupa Ligi’nde iyi bir performans ortaya koyarak adından sıkça söz ettiren Anadolu Efes, son dakika arasında farkı 2 sayıya indirdi: 27-25. Ev sahibi takım süreci 29-25 önde bitirdi.

İkinci periyodun başlangıcında daha etken olan Anadolu Efes, 15. dakikada 35-35 beraberliği yakaladığı periyotta Larkin ve Buğrahan Tuncer’in 3 sayılık basketleriyle öne geçip, farkı 6 sayıya kadar çıkardı: 42-36. Kalan kısımda farkı 7 sayıya kadar (50-43) yükselten ING Basketbol Süper Ligi’nde ve Türk Hava Yolları Avrupa Ligi’nde iyi bir performans ortaya koyarak adından sıkça söz ettiren Anadolu Efes süreci 50-46 üstün tamamladı.

İKİNCİ DEVRE

Üçüncü periyoda 5-0’lık seriyle süregelen misafir takım, Micic’in 3 sayılık basketiyle 25. dakikayı 13 rakam farkla 57-64 önde geçti. ING Basketbol Süper Ligi’nde ve Türk Hava Yolları Avrupa Ligi’nde iyi bir performans ortaya koyarak adından sıkça söz ettiren Anadolu Efes süreci 74-64 galip bitirdi. Pınar Karşıyaka, artık son çeyreğin, son periyotun, son adımın bitmesine tam 3 dakika kala oyuncusu Taylor’un 3 sayılık basketi ile farkı bir anda 5 sayıya kadar indirebildi.

Fark 5’e düşmüş olsa da(84-89) farkın daha da azalmasını istemeyen ING Basketbol Süper Ligi’nde ve Türk Hava Yolları Avrupa Ligi’nde iyi bir performans ortaya koyarak adından sıkça söz ettiren Anadolu Efes müsabakadan 98-89 galip ayrıldı. Pınar Karşıyaka’da sakatlığı bulunan David John Kennedy’nin yanı sıra Amath M’Baye ve Mahir Ağva maç kadrosunda yer almadı.