ANADOLU EFES KIL PAYI YENİLDİ

Türk Hava Yolları Avrupa Ligi’nde mücadele eden temsilcimiz Anadolu Efes Alman devi Bayern Münih konuk olduğu  Türk Hava Yolları Avrupa Ligi kapsamında yapılan mücadele eden bir sayı farkla 80-79 mağlup ayrılırken 8 maçlık namağlup serisi son bulmuş oldu.

KARŞILAŞMADAN ÖNEMLİ ANLAR

Bayern Münih ev sahipliği yapan Audi Dome Salonunda oynanan  Türk Hava Yolları Avrupa Ligi 30. hafta mücadelesinin ilk periyodu 5 sayı fark ile temsilcimiz Anadolu Efes’in 23-18’lik  üstünlüğü ile sona erdi. Ikinci çeyrek sona ererken temsilcimiz Anadolu Efes 9 sayı fark atarak soyunma odasına 46-7’lik skorla üstün gitmeyi başardı.

  oldukça hararetli başlayan 3 periyotta da 4 sayı fark ile 63-59’luk skorla üstünlüğü koruyan temsilcimiz Anadolu efes olsa da Alman temsilcisi Bayern Münih karşılaşmayı son saniye basketiyle 80-79 kazanan taraf olmayı başardı. Temsilcimiz Anadolu Efes’te harika bir performans ortaya koyan yetenekli basketbolcu Vasilije Micic 19 sayı atarak karşılaşmanın en Skorer oyuncusu olmayı başardı.

Türk Hava Yolları Avrupa Ligi kapsamında elde etmiş olduğu 8 maçlık namağlup serisi sona eren temsilcimiz Anadolu Efes Avrupa Ligi kapsamındaki 11 mağlubiyetini alırken ev sahibi Bayern Münih ise turnuva kapsamındaki 19 galibiyetini elde etti.

ERGİN ATAMAN’IN MAĞLUBİYET YORUMU

Sözlerine Bayern münih’i tebrik ederek başlayan Ergin Ataman, rakibin kendi normal oyunlarını durdurmayı başardıklarını Avrupa Ligi kapsamında ilk kez 15 defa top kaybı yapmış olduklarını ki bu durumun maçın skorunu doğrudan etkilediğini, değişmeli müdafaa ya karşı birden fazla hata yaptıklarını ve topu içeriye indirme ile alakalı sıkıntılar yaşadıklarını, 4 periyotta karşılaşmayı kontrol altında tutma şanslarını da ellerinde kolon durduklarını ancak topu içeri indirmeye çalışırken beklenmedik hatalar yaptıklarını ve bu atakların top kaybı ile sonuçlandığını, ekipteki bazı oyuncuların pi çok atış kaçırdığını ve ev sahibi ekibin Bu hataları iyi değerlendir dinden bahsederken, özellikle üçüncü çeyrekte son dakikaları gelinirken Alman temsilcisinin iyi hücum yaptığını ve Bayern Münih için iyi bir karşılaşma geçtiğini söyledi.

sözlerini istedikleri basketbolu ortaya koyamadıklarından dert yanarak bitiren Ergin Ataman Bu durumun sebebinin ise ev sahibi ekibin çok zekice savunma yapmış olması olduğunu söyleyerek değerlendirmelerde bulundu.