ANADOLU EFES ŞAMPİYONLUĞA ÇOK YAKIN 2-0

Lacivertli beyazlı Anadolu Efes ING Basketbol Süper Lig’i play-off maçında ilk karşılaşmada 40 sayılık fark açtığı ve maçı kazandığı Fenerbahçe Beko maçının serideki ikinci karşılaşmasında da rakibine fark atarak maçı kazandı. Parkeden oldukça mutlu ve rahat bir şekilde ayrılan Anadolu Efes serinin 3. Maçında da rakibine izin vermeden maçı kazanmak ve mutlu bir şekilde, rahat bir şekilde şampiyonluğu elde etmek istiyor.

ANADOLU EFES İKİNCİ KUPAYI İSTİYOR

Bu sezon Euroleuge Final Four maçında finale yükselerek çok başarılı bir performans sergileyen Anadolu Efes final maçında istediği performansı sergiledi ve Almanya’da şampiyonluk kupası, Avrupa’nın en büyüğü olarak dönmeyi başardı.

Dün akşam, 5 Haziran Cumartesi akşamı 19.30’da Fenerbahçe Beko ile kendi evinde, kendi sahasında karşı karşıya gelen Anadolu Efes parkeden mutlu bir şekilde ayrılmayı başardı. Maçın sonucunda 95-73 skor ile rakibini yenen Anadolu Efes oldukça başarılı bir performans sergiledi.

Rahat bir maç kazanan Anadolu Efes ING Basketbol Süper Lig play-off karşılaşmalarında seride 2. Maçı kazandı ve 3. Maçı kazanarak da şampiyonluğa, kupaya ulaşmak istiyor. ING Basketbol Süper Lig play-off karşılaşmalarındaki serinin 3. Maçı yarın akşam, 7 Haziran Pazartesi günü saat 19.30’da oynanacak.

Sarı lacivertli Fenerbahçe Beko’nun ev sahipliğinde oynanacak olan serinin 3. Maçı özellikle Anadolu Efes özelinde çok önemli. Anadolu Efes yarın akşam maçı kazanırsa şampiyonluğunu ilan edecek.

ANADOLU EFES SON ÇEYREKTE DİSKALİFİYE YEDİ

Karşılaşmanın son çeyreğinde Anadolu Efes ve Fenerbahçe Beko oyuncuları arasında yaşanna gerginlikten dolayı iki oyuncu diskalifiye oldu. Maçın son çeyreğine gelindiğinde Anadolu Efes’in oyuncusu Chris Singleton ve Fenerbahçe Beko’nun oyuncusu Melih Mahmutoğlu arasında gerginlik yaşandı. Yaşanılan bu gerginlik tüm sahayı etkisi altına aldı ve hakem her iki oyuncuyu da diskalifiye etti.

Maçın kalan dakikalarında hakemin kararına gelen itirazlar sonunda Fenerbahçe Beko cephesinde diskalifiyeler devam etti. Alex Perez, Yiğit Onan ve Ahmet Düverioğlu gibi oyunculara ek olarak Fenerbahçe Beko’nun takım menajeri Cenk Renda, Kokoskov’un yardımcısı Trifunovic ve kondisyoner İlker Belgutay gibi isimler de diskalifiye olan isimler arasına girdi.