ANADOLU EFES ŞAMPİYONLUĞA YÜKSELDİ

Lacivert beyazlı anadolu efes takımı ING basketbol Süper Ligi play off karşılaşmalarında üç maçı da kazanarak şampiyon oldu. 15. kez şampiyonluk kupasını kazanan Anadolu efes bu sezon kazandığı ikinci kupayı da alarak müzesine götürdü.

Ergin ataman öğrencilere çok başarılı bir sezonun ardından iki kupayı da alarak sezonu başarılı bir şekilde tamamladılar. Anadolu efes hem sezonu birinci olarak tamamladı hem Avrupa’dan Avrupa’nın en büyük basketbol takımı ünvanını alarak da hem de ING basketbol Süper Ligi sezonunun şampiyonu oldu. Oldukça başarılı bir sezonlarda anadolu efes için artık dinlenme vakti geldi.

ANADOLU EFES BAŞARILARININ PEŞİNDE

ING basketbol Süper Ligi 2020 ve 2021 Sezonu Şampiyonu olan anadolu efes dün akşam, 7 Haziran Pazartesi akşam saat 19:30’da Fenerbahçe beko’nun seansına konuk oldu. Seride üçüncü maçı da kazanan anadolu efes dün akşam, 7 Haziran Pazartesi akşamı saat 19:30’da başlayan maçın ardından şampiyonluk kupasını kaldırdı. Oldukça başarılı bir sezonun ardından iki kupayı da kazanan anadolu efes 15. kez ING basketbol Süper Ligi şampiyonu oldu.

1979, 1983, 1984, 1992, 1993, 1994, 1996, 1997, 2002, 2003, 2004, 2005, 2009 ve 2019 ve 2021 yıllarında Anadolu efes şampiyonluğunu kazandı. Bu sene, 2020 ve 2021 yılında çok başarılı bir sezon geçiren anadolu efes kendi Süper Ligi’nde de şampiyon olarak Kupa’yı kazandı.

Son maç 66 – 93 skoru ile tamamlandı. Anadolu efes her ne kadar iyi çeyrekte rakibinin karşısında performansı düşük kalmış olsa da son çeyrekleri doğru üstünlüğünü korudu ve rakibinin top kaybetmesini fırsat bilerek müthiş toplar yakaladı bu toplarla harika sayıları ulaştı. Anadolu efes’te özellikle doğuş balbay hem asistleriyle hem de yoktan var ettiği toplarla maçın yıldızı oldu. Anadolu efes özellikle son çeyreklerde sayı üstüne sayı attı rakibine bir an olsun bile izin vermedi.

Lacivert beyazlı Anadolu efes takımı çok başarılı bir sezonun ardından şampiyonluk kupasını kazandı. Kendi müzesine 15. kupayı götüren Anadolu efes gelecek sezonda da şampiyon olmak istiyor. Anadolu efes oldukça köklü ve oldukça başarılı bir basketbol takımı. Bu şampiyonluğu hem kendilerine hem de taraftarların armağan eden Anadolu efes gelecek sezonda da şampiyon olmak için erken çalışmalara başlayacaklar.

Doğuş Balbay, Sertaç Şanlı, Micic, Buğrahan Tuncer ve Beaubois Anadolu efes’te öne çıkan isimler. Bu isimler dün akşam, 7 Haziran Pazartesi akşam saat 19:30’da oynanan Fenerbahçe beko maçındaki önemli isimler arasında yer aldı.

ANADOLU EFES’TE DİNLENME VAKTİ

Lacivert beyazli anadolu efes takımı bu sezonu iki kupayla kapattı. Artık yeni sezon öncesinde anadolu efes tüm oyuncularıyla ve tüm teknik ekibiyle dinlenmeye vakit ayıracak. Oldukça başarılı bir sezon geçişi anadolu efes tüm bu başarısını hem çalışmasına hemen velisine hem de gerçekten istemesine borçlu. Çok iyi bir ekip olan ve ekip arkadaşlarıyla beraber sahada tek vücut olan anadolu efes bunun sonucunda iki kupayı da kazanarak sezonu kapattı.

Fenerbahçe beko ise onuncu kez ikinci olarak şampiyonluk yarışı ndan şampiyon alamadan ayrıldı. Gelecek sezon hangi takım şampiyon olacak Fenerbahçe beko ikinci olmaktan vazgeçip şampiyon olacak mı yoksa anadolu efes 16. şampiyonluğunu ilan edecek ya da bambaşka bir takım ING basketbol Süper lig şampiyonu mu olacak şimdiden merak ediliyor.