Anadolu Efes THY Avrupa Liginde Normal Sezonu Tamamladı

THY Avrupa Liginde Normal sezonun son maçında Anadolu Efes Sırp ekiplerinden Kızıl Yıldız karşısında deplasmanda sahaya çıktı.

Normal Sezonun son maçı olan 34. Maçta Sırbistan Ligi ekiplerinden Kızıl Yıldız ile karşı karşıya geldi. Mücadele Ev sahibi Kızıl yıldızın 93 – 85 üstünlüğü ile sonuçlanırken Lacivert Beyazlı Temsilcimiz Anadolu Efes normal sezonu mağlubiyet ile kapatmış oldu.

Parkeden Notlar

1. Çeyrekte Anadolu Efes 2 sayılık atışlarda 10 kez denemede bulunda ve 10 isabet bularak iyi bir başlangıç yaptı. 5 kez de 3’lük denemesinde bulunan Anadolu Efes ekibi 3 kez isabet buldu buna karşılık olarak Kızıl Yıldız 11 2 sayılık denemesinde 4 isabet bulurken 7 3’lük denemesinde ise 3 isabet yakaladı. Hücum Ribauntlarında da etkili olan Kızıl Yıldız hücumda etkili olsa da Anadolu Efes daha etkili hücumda bulundu ve çeyreği 21 – 29 skor ile önde tamamladı.

2. Çeyrekte kötü bir çeyrek geçiren Anadolu Efes 6 3’lük denemesinde 1 kez isabet bulabildi 8 2 sayılık denemesinden de 4 isabet bulabilen Anadolu Efes Hücumda yeterince üretken olamadı. 3 sayı çizgisinden 1 kez isabet bulan Kızıl yıldız 12 2 sayılık denemesinde 7 isabet buldu. İlk çeyrekteki gibi savunma disiplininden çok uzaklaşmayan Sırp ekibi bu çeyrekte 19 sayı üretirken Anadolu Efes 11 sayı üretti.

3. çeyrekte Kızıl Yıldız 17 isabet demesinde 11 isabet buldu 3 sayılık denemelerinde ise 2 kez isabet buldu. Anadolu Efes ise 16 isabet demesinde 9 isabet buldu 6 üçlük denemesinden yalnızca 2 isabet bulabildi. Bunun yanı sıra ikili oyunlarda da etkili olamayınca bu çeyrekte de kızıl yıldız üstünlüğü sürdü. Kızıl yıldız 25 sayı üretirken Anadolu Efes 22 sayı üretebildi.

4. çeyrekte 18 isabet denemesinde Kızıl Yıldız 11 kez isabet buldu. Anadolu Efes ise 12 denmede 8 isabet buldu. Bu çeyrekte 4 kez hücum ribaundu almayı başaran Kızıl Yıldız atak sürekliliğini de zaman zaman ele aldı. Bu çeyrekte Sırp ekibi 28 sayı üretirken Anadolu Efes 23 sayı üretebildi. Mücadele totalde 93 – 85 Kızıl yıldızın üstünlüğü ile tamamlandı ve Temsilcimiz Anadolu Efes THY Avrupa Liginde normal sezonu mağlubiyet ile kapatmış oldu.

Karşılaşmada Dikkat Çekici Performanslar

Ev sahibi Kızıl Yıldız’da eski Fenerbahçe Beko’lu Nikola Kalinic 16 sayı bulurken 10 ribaunt aldı ve 8 kez de asist yapmayı başardı ve maçın en dikkat çekici performansını sergiledi.

Kızıl Yıldız’da Nate Wolters 15 sayı bulurken 2 ribat aldı ve 3 kez de asist katkısı verdi.

Temsilcimiz Anadolu Efes’te ise Shane Larkin 16 sayı bulurken 2 ribaunt ve 6 asist katkısı verdi.

Yine Anadolu Efes’te Chris Singleton 13 sayı bulurken 8 kez de ribaunt almayı başardı.