Anadolu Efes THY Euroleague Yarı Finalinde Olimpiakos ile Karşılaşacak

Lacivert beyazlı takım; 2020 – 2021 sezonunda THY Euroleague’de şampiyon oldu. Ülkemize önemli bir gurur yaşattı. 2021 – 2022 sezonuna oldukça kötü bir başlangıç yapan Anadolu Efes; bilhassa Ocak ayından sonra tıpkı geçtiğimiz yıl olduğu gibi harika bir performans sergiledi.

İstanbul temsilcisi; THY Euroleague 2021 – 2022 sezonunda final four mücadelesi verecek. Temsilcimiz; yarı finalde 19 Mayıs 2022 Perşembe günü saat 19.00’da Olimpiakos ile karşılaşacak.

Anadolu Efes Başarılarına Devam Ediyor

anadolu efes

Lacivert beyazlı takım; 2021 – 2022 sezonu final four maçları için Sırbistan’ın Belgrad şehrine gitti. Olimpiakos ile Stark Arena’da karşılaşacak olan temsilcimiz; toplamda dördüncü defa bu organizasyonun final four aşamasında mücadele edecek. Hatta, üst üste üçüncü kez bu etapta yer alacağını da ifade etmeliyiz.

Anadolu Efes; Olimpiakos’u yendiği takdirde yarı finalin bir diğer maçı olarak bilinen Real Madrid – Barcelona eşleşmesinin galibi ile finalde karşı karşıya gelecek. THY Euroleague 2021 – 2022 sezonunun finali 21 Mayıs 2022 Cumartesi günü oynanacak.

Anadolu Efes’in hem bu sezon hem de geçtiğimiz sezon göstermiş olduğu başarının en büyük pay sahibi tahmin edebileceğiniz gibi Ergin Ataman! Deneyimli antrenör; bu tür organizasyonlarda en iyisini yapmayı hedefliyor. Ataman’ın 2021 – 2022 sezonu ile beraber beşinci defa final four’da mücadele edeceğini söyleyebiliriz.

Ergin Ataman Geçmiş Yıllarda Final Four’da Neler Yaptı?

Tecrübeli antrenör; 1999 – 2000 sezonunda Efes Pilsen ile finallere katılma hakkını elde etmişti. Hatta, söz konusu sezonu üçüncülük ile tamamlamıştı. 2002 – 2003 sezonunda İtalya’nın Montepaschi Siena takımını çalıştıran Ataman; bu takım ile de Euroleague’de final four oynama başarısını gösterdi. O sezonu da üçüncü sırada noktaladı.

Ergin Ataman; bir süredir Anadolu Efes’i çalıştırıyor. Tecrübeli koç; 2018 – 2019 sezonunda Euroleague’de final four oynamıştı. Lacivert beyazlı takım ile ikincilik kazanmıştı. Yıllardan bu yana elde ettiği deneyimin ardından şampiyonluğu kafasına koyan Ataman; bu amacına 2021 – 2022 sezonunda Anadolu Efes ile ulaştı. Herkes, Anadolu Efes’in işinin zor olduğunu düşünüyordu. Fakat, temsilcimiz; geçtiğimiz sezon final four’da harika bir performans ortaya koydu. Sezonu da şampiyonluk ile tamamladı.

Anadolu Efes’in Eksikleri Can Sıkıcı!

Lacivert beyazlı takım; 2021 – 2022 sezonunda da geçtiğimiz sezon elde ettiği başarıyı tekrarlamak istiyor. Ancak, temsilcimizin işinin bu defa zor olduğunu söyleyebiliriz. Anadolu Efes’te Olimpiakos maçı öncesinde birtakım eksikler bulunuyor. Rodrigue Beaubois ve Krunoslav Simon; Anadolu Efes’in en değerli oyuncularının başında geliyorlar. Takım rotasyonu adına büyük önem taşıyan bu ikilinin Olimpiakos maçında forma giyip giyemeyeceği belirsizliğini koruyor.

Ergin Ataman; her iki oyuncunun da Olimpiakos maçına yetişmesi adına sağlık ekibine talimat verdi. Ancak, oyuncuların oynasalar dahi tam performans göstermeleri biraz zor gözüküyor.