ANADOLU EFES TÖKEZLEMEDİ

ING basketbol Süper Lig’i kapsamında yapılan 28 hafta mücadelesinde Lider konumunda bulunan ve ING basketbol Süper Ligi’nin yeni sıra Türk Hava Yolları Avrupa Ligi’nde de harika bir performans ortaya koyan Anadolu Efes sahasında konuk etmiş olduğu Tofaş’ı 2 sayı fark ile 87-85 mağlup etmeyi başardı. Lacivert beyazlı ekip bu karşılaşmanın ardından elde edilen sonuç ila 27 galibiyetine imza atarken bir maç eksiği bulunan konuk ekip Tofaş 11 mağlubiyetini almış oldu.

KARŞILAŞMADAN ÖNEMLİ ANLAR

Hızlı başlayan karşılaşmanın ilk periyodunda hem ev sahibi Anadolu Efes hem de konuk ekip Tofaş serbest atış çizgisine yakın noktalarda karşılıklı sayıları bulmasının ardından periyodun genelinde liderliği eline alan ev sahibi Anadolu Efes ilk periyodu 7 sayı farkla 28-21 önde bitirmeyi başardı.

İkinci periyodun başında konuk ekip Tofaş’ın yapmış olduğu op kayıplarına İyi cevap vererek başlayan ev sahibi Anadolu Efes kadar 14’lü gösterdiğinde farkı çift hanelere çıkararak skoru 35-25’e getirmeyi başardı. Odan sonra oyunun genel itibarıyla toparlanan ve hücumda istediği tempoyu yakalayan nkonuk ekip Tofaş mücadelenin 17 dakikasında farkı 1 sayıya düşürerek skoru 40-39’a getirmeyi başardı. Periyodun devamında başa baş geçen mücadele sonrasında ekipler soyunma odasına 50-50’lik beraberlik ile gitti.

İKİNCİ DEVRE

İkinci yarıya iyi bir başlangıç yapmış olan konuk ekip Tofaş yetenekli oyuncusu Muhsin Yaşar’ın göstermiş olduğu performans sayesinde karşılaşmada bir liderliği eline alırken mücadelenin 23 dakikasında farkı 4 sayı açarak skoru 59-55 e getirmeyi başardı. periyodun kalan dakikalarında karşılıklı basketler ile devam ederken ev sahibi Anadolu Efes boyalı alandan üretmiş olduğu sayılara konuk ekip Tofaş hızlı hücumlar ile cevap verdi ve 3 periyot konuk ekibin 1 üstünlüğü ile 68-67 sona erdi. 

Karşılaşmanın final periyodu adeta kıran kırana bir Mücadeleye sahne oldu. Boyalı alanda art arda sayılar bulmayı Başaran konuk ekip Tofaş dakikalar 33’ü gösterdiğinde 3 sayı fark ile oyunun liderliğini sürdürürken skoru 74 71’e getirmeyi başardı. Periyodun geriye kalan dakikalarında temposunu arttıran Anadolu Efes son 2 dakikaya 85-80 Üstün girerken karşılaşmayı 87-85 kazanmayı başardı.