Anadolu Efes Uzatmalarda Maçı Çevirdi Anadolu Efes 95-88 Bahçeşehir Koleji

ING basketbol Süper Ligi’nin 11. haftasında Anadolu Efes ve Bahçeşehir Koleji kritik bir mücadeleye ev sahipliği yaptı. Normal süresi berabere biten karşılaşmada, Anadolu Efes uzatma dakikalarında bulduğu saylılarla rakibini 95-88’lik skorla mağlup etmeyi başardı.

Anadolu Efes ING Basketbol Süper Lig’in 11. haftasında Sinan Erdem salonunda rakibi Başakşehir Koleji konuk etti. Başarılı iki takımın kıran kırana geçen mücadelesinde, hakemler Mehmet Serdar Ünal, Can Mavisu ve Burak Yılmaz oldu.

Başabaş Geçen Anadolu Efes-Başakşehir Koleji Mücadelesinde İlk Yarı

Mücadelenin başladığı andan itibaren ilk atakları ev sahibi Anadolu Efes üstlendi.Elijah Bryant’ın atakları Anadolu Efes adına skoru artırdı.. İlk periyot 20-18 Anadolu Efes’in üstünlüğü ile sona erdi. İkinci periyoda başlandığında ise Bahçeşehir Koleji adeta “ben de varım”dercesine başarılı hücumlarda bulundu.

Berkay Candan’ın attığı üçlükler Bahçeşehir’e önemli sayılar getirdi. Ancak ev sahibi Anadolu Efes‘ten de yanıt gecikmedi. Lacivert beyazlı takımın gözde oyuncularından olan Micic ve Yiğitcan, karşı takımdan gelen hücumu göğüsledi. Üst üste kaydettikleri sayılar ile Anadolu Efes’in  üstünlük alarak skor bulmasını sağladılar. Anadolu Efes Bahçeşehir koleji karşısında soyunma odasına 48-40 üstünlükle gitti.

Anadolu Efes-Bahçeşehir Koleji Mücadelesinde İkinci Yarının Detayları

Üçüncü çeyrek konuk takım olan Bahçeşehir Koleji’nin skor olarak önde ilerlediği anlara sahne oldu.Anadolu Efes ile arasındaki farkı üçe çıkaran,maçı 64-61 önde getiren Bahçeşehir Koleji  bu üstünlüğü uzun süre devam ettiremedi. Anadolu Efes takımından Dunston,durumu 68-67 yaptı.Dunston isabetli atışları ile üstünlüğü yeniden kendi takımına kazandırmış olsa da aradaki fark Bahçeşehir Koleji’nin oyundan kopmasına neden olacak kadar fazla değildi. Ancak üçüncü çeyrekte Anadolu Efes’in 68-67 üstünlüğü ile son buldu.

Büyük çekişmeler ile devam eden Anadolu Efes-Bahçeşehir Koleji karşılaşmasında son çeyreğe gelindiğinde tempo oldukça arttı. Başabaş gidilen mücadelede her iki takımında kazanma arzusu ve hırsı ortaya çıktı. Temponun artırıldığı dakikalarda gerginlikler de karşılaşmada yer aldı. VasilijeMicic ile Erkan Yılmaz arasından bir gerginlik yaşandı. Yaşanan bu gerginlikten dolayı her iki oyuncuya da karşılıklı teknik faul verildi. Ardından Erkan Yılmaz çift teknik faul ile oyun dışı kalan oyuncu oldu.

Maçın son saniyelerinde de bir faul daha yaşandı. Karşılaşmanın bitmesine 39.6 saniye kala Shane Larkin’e sportmenlik dışı faul yapıldı.. Serbest atış kazanan Anadolu Efes iki atışınıda başarıyla gerçekleştirdi ve skoru 86-86’ya getirdi. Heyecan dolu mücadelenin normal süresi beraberlik ile son buldu ve heyecan dolu maçta uzatma dakikaları oynandı.

Uzatma dakikalarının son bulması ile karşılaşmanın galibi 95-88 skor ile ev sahibi Anadolu Efes oldu. Bu maçıkazanması ile birlikte Anadolu Efes üst üstealtıncı galibiyetini elde etti.