ANADOLU EFES’İN RAKİBİ ALBA BERLİN

THY Euroleeague’in 9. Haftasında temsilcimiz Anadolu Efes deplasmanda Alba Berlin ile karşı karşıya geliyor.

Zorlu karşılaşma 22 : 00’ da Mercedes-Benz Arena’da oynanacak olan karşılaşma Beın Sports Haber’den şifresiz yayınlanacak.

Temsilcimiz Anadolu Efes Euroleague’de bu sezon istediği performansı sergileyemezken şu ana kadar çıkmış oldukları 8 maçta 2 galibiyet ve 6 mağlubiyet yaşayarak Anadolu Efes sıralamada 13. Oldular.

Rakip takım olan Alba Berlin ise THY Euroleeague’ de 3 galibiyet ve 5 mağlubiyetle ligde 13. sırada bulunuyor.

ANADOLU EFES 736. SINAVINA ALBA BERLİN KARKISINDA ÇIKACAK

Temsilcimiz Anadolu Efes Avrupa da 736. Sınavına Alba Berlin’e konuk olarak çıkacaklar. Temsilcimiz ve son şampiyon Anadolu Efes Avrupa’da 2001-02 sezonundan itibaren katıldığı THY Euroleague’de ise 488. maçına çıkacaklar.

Anadlo Efes katılmış oldukları bu Avrupa basketbolunun en büyük organizasyonunda THY Euroleeague’ de 260 galibiyet elde eden temsilcimiz rakiplerine ise 227 karşılaşmada üstünlük sağlayamayarak sahadan mağlubiyet ile ayrıldılar.

Temsilcimiz Anadolu Efes rakibi Alba Berlin ile 15. kez karşı karşıya gelecekler. Temsilcimiz Anadolu Efes rakibi Efes rakibi Alba Berlin ile çıkmış oldukları karşılaşmalar sonrasında 14 karşılaşmanın 13’ ün de galip olarak rakibi Alba Berlin’ e büyük üstünlük sağlayarak ayrıldıkları karşılaşmaların sadece 1’ inde rakiplerine mağlup olarak sahadan ayrıldılar.

Anadolu Efes FIBA organizasyonun da iki kez karşılaştığı Alba Berlin’e iki karşılaşmada da rakibine üstünlük sağlayarak sahadan ayrılmışlardı. Anadolu Efes THY Euroleague’ de ise rakibi  Alba Berlin ile çıktıkları 12 karşılaşmadan temsilcimiz 11 kez üstünlük ile ayrıldıkları karşılaşma dan sadece 1 ‘İn de rakiplerine mağlup oldular.

THY Euroleague’de en çok sayı kaydeden oyuncularımız DeShane Davis Larkin 100 sayı katkısı yaparken onu en yakın takip eden Vasilije Micić ise 99 sayı katkısı sağlamıştır.

ING BASKETBOL SÜPER LİGİ’DE ANADOLU EFES

THY Euroleague’ e göre ING basketbol liginde daha etkili olan bir Anadolu Efes var. Temsilcimiz lig de 3. Sırada yer alırken oynamış oldukları 7 karşılaşmanın 5 ‘sın dan galip olarak ayrılan Anadolu Efes 2 karşılaşmada ise önce Fenerbahçe Beko’ya 90 – 68 mağlup olan takım ikinci mağlubiyetini ise Galatasaray’a 85 – 92 ile mağlup olarak ayrılmışlardı.

Anadolu Efes ‘in ING basketbol liginde takımı adına en çok sayı Rodrigue Beaubois 113 sayı kaydeden oyuncusu olurken Vasilije Micić 68 sayı ile onu takip ediyor.  Takımda en çok Rbd alan oyuncusu ise Adrien Rene Moerman 36 Rbd. Alırken onu 27 Rbd. İle Bryant Kevin Dunston Jr takip ediyor. Takımın ING basketbol liginde en çok asist katkısı veren oyuncuları ise DeShane Davis Larkin 33 Asist, Buğrahan Tuncer 25 Asist ve Vasilije Micić 21 Asist katkısı yapmıştır.