Anadolu Efes’in Yüzü Yine Gülmedi

THY Euroleague’de 2.maçına çıkan temsilcimiz Anadolu Efes,kendi evinde CSKA Moskova karşısında galibiyete ulaşamadı. Temsilcimiz Anadolu Efes iyi bir son çeyrek geçirmesine rağmen galibiyete ulaşmayı başaramadı. Maçın Sonucu Anadolu Efes: 96 – 100 CSKA Moskova

Lacivert Beyazlılar İyi Başlayamadı

Temsilcimiz Anadolu Efes, THY Euroleague’in 2.haftasında Rus ekibi CSKA Moskova ile karşı karşıya geldi. Sinan Erdem Spor Salonunda oynanan karşılaşma Lacivert Beyazlıların 96 – 100 skoruyla sonuçlandı.

THY Euroleague de oynanan ikinci hafta karşılaşmalısında da yüzü gülmeyen temsilcimiz,2 hafta sonunda 2 mağlubiyet aldı, Rus Ekibi CSKA Moskova ise bu sonuç ile ilk galibiyetini kazanmış oldu.

Temsilcimiz Anadolu Efes’te Micic yüksek skor katkısı ile etkili olurken, Rakibimiz olan CSKA Moskova’da ise Shegelia ve Clyburn etkili oldu ve galibiyeti elde etti.

Maçın Gidişatı

Lacivert Beyazlılar CSKA Moskova karşısında ilk periyodu 21 – 26 geride kapattı. İlk çeyrekte temsilcimizde Micic etkili olurken, Rakibimizde Shengelia ile Voigtmann skor katkısı yüksek oldu.

İkinci çeyrekte Anadolu Efes Shane Larkin iyi oynarken, Rus ekibinde Clyburn iyi bir çeyrek geçirdi. İlk yarı sonunda soyunma odasına 46 – 51’lik skor ile giren Anadolu Efes,2. Çeyrekte de Rus ekibinin gerisinde kapattı.

Soyunma odası dönüşünde Rus ekibi CSKA Moskova ikinci yarıya da hızlı başladı. Temsilcimiz ise soyunma odası dönüşünden sonra hücumlarda zorlandı ve devreye rakibinin 5 sayı gerisinde giren temsilcimiz kötü bir 3.çeyrek geçirdi ve 68 – 79 ile rakibinden 11 sayı geride 3.periyotu kapattı.

İyi performans sergileyen Rus ekibinde 4.çeyrekte farklı olmadı ve iyi performansını sürdürdü. Lacivert beyazlı temsilcimiz son çeyrekte iyi oynasa bile galibiyet için yeterli olmadı. Baş antrenör Ergin Atamanın öğrencileri son çeyrekte 28 sayı üretirken rakibimiz 21 sayı üretti. Daha önce oynanan 3 çeyrekte önde olan Rus ekibine karşı iyi bir son çeyrek geçirdik.

Maçın son düdüğüne 52 saniye kaldığında Micic ve Moerman ile bulduğumuz üst üste sayılarla maçı 93 – 95 skor tabelası ile farkı 2 sayıya kadar indirmeyi başaran Anadolu Efes umutları son dakikaya da taşımış oldu.

Fakat rakibimiz önde olmanın verdiği avantajı kullanarak taktik faullerle skoru korumayayım başardı. CSKA Moskova 96 – 100’luk skorla maçtan galip ayrılan taraf oldu.

Temsilcimiz Anadolu Efes’te Vasilije Micic 7 kez üçlük isabeti buldu ve bu alanda rekor kıran Lacivert beyazlı oyuncu 32 sayı bularak maçında en skorer oyuncusu olmayı başardı.

Skor Dağılımları Şu şekilde

Anadolu Efes: Larkin 12, Micic 32, Anderson 5, Petrusev 7, Singleton 2, Moerman 14, Beaubois 8, Dunston 6, Pleiss 9, Doğuş Balbay 1


CSKA Moskova: Lundberg 17, Shved 9, Shengelia 23, Voigtmann 17, Kurbanov 7, Clyburn 18, Hackett 2, Bolomboy 2, Ukhov 5