Andrea Pirlo’nun 7 Haftalık Performansı

Süper Lig ekiplerinden olan Fatih Karagümrük’ü çalıştıran Andrea Pirlo ülkesi İtalya’da, aldığı başarısız sonuçlar sonrası gündem haline geldi. Andrea Pirlo’nun Türkiye’deki başarısızlığının ardından İtalya basını da sert eleştirilerde bulundu.

Andrea Pirlo’nun Fatih Karagümrük takımındaki performansı İtalyanların diline düştü. İtalyan basını teknik direktörün Süper Lig’de çıktığı ilk 2 maçında 8 gol yiyerek 0 çekmesini eleştirirken, Pirlo için hayal kırıklığı yarattı yönünde yorumlarda bulundu. İtalyanlar adına sahada hayal kırıklığı yaratan bir performans olduğu, Beşiktaş lehine çoktan olgunlaşan bir sonuç olduğu ifadeleri yer aldı. Ayrıca takımın feci savunması, Beşiktaş’ın vuruşlarındaki etkisizliği de eklendi.

Andrea Pirlo Beşiktaş yenilgisinin hemen ardından takımı hakkında, aynı hataları yapmaya halen devam ettiklerini ve maçları kaybetmek için zamanlarının olmadığını ve çok fazla puan kaybettiklerine ifadelerinde yer verdi. Eğer ki önemli bir yolda adım atmak isteniyorsa stratejileri ve ayarları değiştirmek gerektiğini ve korkarak oynamayarak puan almaları gerektiğini de ekledi.

Andrea Pirlo ve Lig Macerası

Süper Lig ‘in ilk haftasının en gollü maçı denebilecek karşılaşması Atatürk Olimpiyat Stadyumu’nda gerçekleşti. Fatih Karagümrük, Spor Toto Süper Lig’in yeni sezonunda Alanyaspor ‘u misafir ederek çıktı. Farioli‘nin öğrencileri; Wilson Eduardo (2), Efkan Bekiroğlu ve Erencan Yardımcı’nın golleri beraberinde sahadan 4-2 üstünlük sağlayarak ayrıldı. Karagümrük’te ise Fabio Borini ile Davide Biraschi’nin golleri puan için maalesef ki yeterli olmadı.

3. hafta maçlarında ise Beşiktaş sahasında Karagümrük ile karşı karşıya geldi. Siyah beyazlı takım 3-0 üstünlük sağladığı karşılaşmada bir başka geri dönüşe engel oldu ve karşılaşmadan da 4-1 galip ayrıldı. Bu sonuç beraberinde Karagümrük puansız kaldı.

Süper Lig’in 4. haftasında Fatih Karagümrük, kendi evinde Ankaragücü’nü misafir etti. İstanbul ekibi karşılaşmayı 4 gol ile kazandı. Karşılaşma Fatih Karagümrük’ün 4-1 üstünlüğü ile sona ermiş oldu.

Sivasspor ve Fatih Karagümrük, Süper Lig’in 5. haftasında mücadele etti. Bu zorlu mücadele 0-0 beraberlik durumu ile sonuçlandı. Böylelikle Sivasspor’un puanı 3 olurken Karagümrük ise 4 puana ulaşmış oldu.

Süper Lig’de Fatih Karagümrük ile Giresunspor kozlarını paylaştı. Mücadele 1-1’lik skor ile beraberlik durumuyla sonuçlanmış oldu.

Başakşehir, Süper Lig’in 7. haftasında Fatih Karagümrük’ü konuk etti. Karşılaşma golsüz şekilde eşitlikle bitti. Karagümrük ise 6 puana yükselmiş oldu.

Andrea Pirlo Yönetimindeki Fatih Karagümrük’ün Lig Durumu

Fatih Karagümrük, Süper Lig’de çıkmış olduğu maçlardan toplamda 3 beraberlik, 2 mağlubiyet ve 1 galibiyet elde ederek toplamış olduğu 6 puan ile birlikte 13. sırada yer almaktadır. Andrea Pirlo Yönetimindeki Fatih Karagümrük’ün çıkmış olduğu karşılaşmalar ve skorlar aşağıda verilmiştir:

Karagümrük                       2 – 4                      Alanyaspor 

Beşiktaş                              4 – 1                       Karagümrük 

Karagümrük                       4 – 1                      Ankaragücü 

Sivasspor                           0 – 0                       Karagümrük 

Karagümrük                       1 – 1                      Giresunspor 

Başakşehir                         0 – 0                       Karagümrük