Angers Kendi Sahasında Konuk Ettiği Rakibi Lorient’i Tek Golle Yendi

Fransa Ligue 1’in 14. Haftasında Angers, 21 Kasım Pazar günü kendi sahasında Lorient’i konuk etti. Raymond Kopa Stadyumu’nda oynanan iki takım arasındaki bu mücadeleyi 1 – 0’lık skor ile kaybeden taraf konuk takım Lorient oldu. Ev sahibi Angers’e kendi sahasında galibiyeti ve 3 puanı getiren golü Thomas Mangani kaydetti. Bu sonuç ile birikte deplasmanda oynadığı maçta rakibine mağlup olan konuk takım Lorient, Fransa Ligue 1’de bu sezon 5. Mağlubiyetini almış oldu. Diğer yandan kendi sahasında oynadığı maçta rakibini mağlup etmeyi başaran ev sahibi Angers ise Fransa Ligue 1’de bu sezon 5. Galibiyetini elde etmiş oldu.

Angers ve Lorient Karşılaşmasının Golü ve Diğer Detayları

Fransa Ligue 1’in 14. Haftasında oynanan mücadeleye ev sahibi Angers, rakibi Lorient karşısında Petkovic, Manceau, Traore, Thomas, Mangani, Cabot, Doumbia, Ounahi, Capelle, Cho ve Boufal 11’i ile başladı. Diğer yandan konuk takım Lorient ise rakibi Angers karşısında Nardi, Mendes, Laporte, Petrot, Igor Carioca, Loric, Boisgard, Le Fee, Abergel, Moffi ve Grbic 11’i ile sahaya çıktı. İki takım arasındaki bu mücadelenin ilk yarısında her iki takımda tehlikeli gol pozisyonları yakaladılar. Fakat her iki takımda son vuruşlarda başarılı olamadıkları için ilk yarıda gol sesi çıkmadı. Böylece ilk 45 dakika golsüz eşitlik ile 0 – 0 berabere sona erdi. Maçın ikinci yarısında 68. Dakikada ev sahibi Angers, maçın hakemi tarafından penaltı kazandı. Bu penaltı atışını kullanmak üzere topun başına geçen Thomas Mangani, topu ağlara göndererek karşılaşmada takımı 1 – 0’lık skor ile öne geçirdi. Mücadelenin kalan dakikalarında her iki takımdan da başka gol sesi çıkmayınca ev sahibi Angers, kendi sahasında konuk ettiği rakibi Lorient’i 1 – 0’lık skor ile mağlup etmeyi başardı. Öte yandan iki takım arasındaki bu mücadelede ev sahibi Angers’te Romain Thomas, Azzedine Ounahi, Jimmy Cabot ve Souleyman Doumbia; konuk takım Lorient’te Boisgard ve Moffi maçın hakemi tarafından sarı kart gören futbolcular oldular. Ayrıca ev sahibi Angers’te Bahoken, Mendy ve Ebosse; konuk takım Lorient’te ise Lauriente, Ouattara, Soumano ve Bourles oyuna daha sonradan dahil olan futbolcular oldular.

Angers ve Lorient’in Ligue 1’deki Güncel Puan Durumu

Fransa Ligue 1’in 14. Haftasında oynanan karşılaşmada deplasmanda oynadığı maçtan mağlubiyet ile dönen konuk takım Lorient, haftayı puan alamadan kapatan takımlardan biri oldu. Böylece konuk takım Lorient, Ligue 1’de 19 puan ile yedinci sırada kaldı. Diğer yandan kendi sahasında oynadığı maçı kazanan ev sahibi Angers, 3 puanı hanesine yazdırdı. Böylece ev sahibi Angers, Ligue 1’de puanını 25 yaptı ve ikinci sıraya yerleşmiş oldu.