ANKARA TAKIMLARINDAN GALİBİYET HABERLERİ

Hani kapsamında yapılan 33 hafta mücadelelerinde küme düşme hattından bir an önce kurtulmaya çalışan iki Ankara temsilcisi büyük kardeş Ankaragücü ve küçük kardeş Gençlerbirliği Antalya takımlarına karşı iyi bir performans göstererek haftayı galibiyetle kapatmayı başardılar.

Tecrübeli teknik direktör Hikmet Karaman’ın takımın başına geçmesinin ardından iyi bir performans göstermeye başlayan sarı lacivertli ekip Ankaragücü geçtiğimiz hafta oynanan Trabzonspor karşılaşmasında alınan mağlubiyetin ardından Antalyaspor’u tek golle geçmeyi başararak 3 puanı hanesine yazdırdı.

Yapmış olduğu son 5 karşılaşmadan 4 galibiyet elde eden ve puanını 32’ye yükseltmeye Başaran sarı lacivertli ekip gol averajı ile küme düşme hattının üzerinde yer almayı başardı. Yeni teknik direktörü gözetiminde 3 karşılaşmasına oynayan kırmızı-siyahlı bir diğer Ankara temsilcisi Gençlerbirliği ise Lig’in flaş ekibi Aytemiz Alanyaspor u dış saha mücadelesinde 2-1 mağlup etmeyi başardı.

Gençlerbirliği yeni teknik direktörü yönetiminde çıkmış olduğu bir karşılaşmada Süper Lig’in sarı lacivertli ekibi Fenerbahçe 2-1 mağlup etmeyi başarmış ve ardından oynadığı Kasımpaşa mücadelesini de yine aynı skorla 2-1’lik galibiyet ile tamamlamıştı. Süper Lig kapsamında yapmış olduğu son 3 karşılaşmayı da 2-1’lik skorla ve galibiyetle tamamlayan Gençlerbirliği puanını 30’a çıkarırken haftaya 19 sırada tamamlamayı başardı.

ANKARAGÜCÜ LİG PERFORMANSI

Süper Lig’in bir asırlık koca Çınar’ı Ankaragücü Süper Lig kapsamında yapmış olduğu 31 karşılaşmanın 9 undan rakibini yenerek 3 puanı hanesine yazdırırken 6 karşılaşmada ise rakipleri ile berabere kaldı ve 16 karşılaşmada ise sahadan mağlup ayrılan taraf oldu. Sarı lacivertliler rakip fileleri 37 kez havalandırmayı başarısı gösterirken kalesinde görmüş olduğu 50 gole engel olamadı.  Ateşli taraftarı ile birçok kesim tarafından Süper Lig’in en iyi takımlarından biri olduğu iddia edilen sarı lacivertliler 31 karşılaşmanın ardından toplamış olduğu 33 puanla ligin 16 sırasında kendine yer buldu.

GENÇLERBİRLİĞİ LİG PERFORMANSI

Süper Lig’in bir diğer Ankara temsilcisi Gençlerbirliği isem yapmış olduğu 31 karşılaşmanın ardından 8 karşılaşmadan 3 puanla ayrılırken 7 karşılaşmada rakipleri ile 1 puanı bölüştü. Kırmızı siyahlı ekip Gençlerbirliği Süper Lig kapsamında yapmış olduğu 16 karşılaşmadan ise sahadan boynu bükük ayrılan taraf oldu. Rakip fileleri tam 29 kez havalandırma başarısı gösteren kırmızı-siyahlılar Kalesi’nde görmüş olduğu 53 gole mani olamadı ve toplamda 31 puan toplamayı başardı.